П’ятого грудня 2019 року у ліцеї для вчителів відбувся круглий стіл на тему «Змінюємо освітній простір: як набути вчителю майстерності та бути сучасним». Захід було проведено вчителем вищої категорії Виноградовою Світланою Анатоліївною.

Світ, у якому ми живемо, стає дедалі складнішим і динамічнішим, тому інтеграція в сучасне суспільство вимагає від кожної людини дедалі більших зусиль. Професія вчителя  — це особлива професія. Учитель постійно живе у світі надзадач. Суспільство ставить учителю дуже високі вимоги. Як працювати по-новому? Кожен намагається відшукати свої шляхи розв’язання, здавалося б, одних і тих самих завдань. І чим вища професійна компетентність, педагогічна майстерність учителя, тим результативнішим є процес навчання.

Сучасна модель педагогічного працівника передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, перебувати у творчому пошуку. Під час круглого столу говорили про професійну компетентність педагогів, визначили її структуру та складові педагогічної компетентності, спробували створити модель професійної педагогічної компетентності вчителя, маючи за основу Закон України «Про освіту», концепцію Нової української школи. Співпраця була творчою й плідною, робота  позитивною.

Виноградова С.А. під час круглого столу зробила спробу презентації власного учительського досвіду. А саме, формування комунікативних і мовних компетентностей через розвиток критичного мислення учнів на уроках української мови та літератури.

Від рівня сформованості професійної компетентності педагога залежать успіхи учнів, які дадуть їм змогу реалізувати свої здібності, ефективно засвоїти  життєві й соціальні ролі. Насамкінець, педагоги побажали один одному, щоб галерея професійних перемог у кожного була надзвичайно широкою, щоб вона постійно поповнювалася  новими ракурсами і щоб кожен ішов у ногу з часом.