Щодня життя підкидає нам чимало питань і проблем, які вимагають наших відповідей та ефективних рішень. Деякі з них прості, а деякі – не зовсім: Як заощадити, не втрачаючи якості життя? За якого політика варто проголосувати? У який банк краще покласти гроші на депозит?… Щоб обрати найкраще з рішень, слід увімкнути критичне мислення – це особливо результативний спосіб.

Минулі вихідні вчитель біології Волик Галина Павлівна провела нестандартно для себе. Відвідала  тренінг “Методика розвитку критичного мислення в розрізі природничих наук”, який проходив на базі Новопечерської школи в м. Києві. Цей тренінг організувала Освіторія (неприбуткова громадська спілка, яка допомагає змінювати і розвивати освіту в Україні). Тренером  була Інна Большакова.

Вже, мабуть, немає такої людини в ХХІ-му столітті, яка б сперечалася з тим, що розвиток критичного мислення не просто тренд, а – необхідність. Кількість джерел інформації безмежна, а фільтрів для цієї інформації – обмаль. Тому такий фільтр можна створити у власному мозку.

Людина, яка володіє критичним мисленням:

– легко знаходить потрібну й важливу інформацію, може її перевірити;
– уважно вивчає усі можливості;
– прискіпливо оцінює кожен варіант й робить власний вибір.

Для чого це потрібно?

Критичне мислення дає інструменти, щоб зробити власне життя більш осмисленим і успішним.

Критично мислячи люди:

– інтелектуально незалежні;
– чесні самі з собою;
– ними неможливо маніпулювати.

Вони уміють:

– перемагати сумніви;
– ставити правильні запитання;
– шукати і бачити зв’язки між явищами і вчинками людей;
– вибудовувати судження на доказах.

На тренінгу було цікаво, насичено. Час пролетів непомітно. Рекомендую відвідувати тренінги цієї освітньої платформи. Зміни починаються з нас!

Вчитель біології Волик Галина Павлівна