Скільки приємних хвилювань виникає при одному слові – «Масляна». Веселі розваги, фольклорний експрес, смачні млинці  – так святкували Масницю у нашому ліцеї.  

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного  тижня із закликанням довгоочікуваної  весни, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.

 У Світлиці та кабінеті зарубіжної літератури ліцеїсти організували свято із народознавчими розповідями та забавами ,які розпочали словами: «Млинець не клин – живіт не розколе», «Млинці черева не псують».

Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам. Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи.  тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям. А тому запрошуємо усіх відсвяткувати свято Масляни за древніми обрядами та разом відроджувати та популяризувати традиції та культуру нашого славетно народу ! Любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру! Та святкуймо наші, рідні тисячолітні свята!  

Сподіваємось, що після такого свята весна прийде остаточно, а такі світлі і святкові емоції у нас залишаться до наступної Масляної! Вітаємо всіх з Весною!

Корнійчук Олена Сергіївна, вчитель зарубіжної літератури