Інтерактивна дошка –  це цінний інструмент для навчання. Застосування інтерактивних дошок у сфері освіти відкриває безліч додаткових можливостей. Саме з цими можливостями мали змогу познайомитися учасники практичного семінару «Smart-технології – стандарт сучасного навчального закладу», який було проведено в ліцеї 10 квітня для вчителів-предметників.

Для проведення семінару були залучені провідні фахівці КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» м. Біла Церква: Ткач Віталій Анатолійович,  завідуючий лабораторією інформаційних технологій навчання,  та Мазуркевич  Ірина Валеріївна – методист відділу дистанційного навчання.

Організатори семінару акцентували увагу вчителів на тому, що інтерактивна дошка – це сучасний інструмент  підготовки вчителя до уроку, з яким учень буде працювати на уроці із захопленням, що техніки використання смарт-технологій можуть буть різними, але спрямовані на досягнення головного – зробити процес навчання більш цікавим, наочним та пізнавальним.

Віталій Анатолійович зупинився на технічних характеристиках:

  • великий екран, що дозволяє реалізувати один із найважливіших принципів навчання – наочність; 
  • сенсорна панель, яка миттєво реагує на дії вчителя; 
  • зручні кольорові маркери, призначені для виділення головного під час пояснення матеріалу. 

Ірина Валеріївна наголосила на практичних перевагах щодо предметного використання Smart-технологій під час уроку:

  • економія часу та унаочнення: потрібну інформацію учень може бачити на дошці під час пояснення;
  • великі можливості для організації колективної  та індивідуальної роботи класу на різних етапах уроку;
  • оперативний контроль знань;
  • можливість дистанційного навчання.

І все ж таки головне, на нашу думку, полягає у тому, що цей  інструмент для творчості, як вчителя у процесі підготовки до уроку, так і учня у процесі навчання, дає можливість створювати  на уроці ситуацію успіху!

Дві години пройшли непомітно,  вчителі побували у ролі учнів, набули практичних навичок роботи у програмному середовищі,  додали нові знахідки до власної методичної скарбнички та отримали досвід.  Це семінарське заняття закінчено, але у планах на майбутнє продовжити співпрацю, обмін досвідом та рух вперед!