Щороку проводиться всеукраїнська олімпіада «Геліантус» з природничих дисциплін. Мета конкурсу – формування в учнів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, зацікавленості природними явищами. Цей конкурс – чудова можливість для саморозвитку. Запитання побудовані так, що в них криються підказки для відповіді – треба лише вдумливо читати. Подобається те, що запитання творчого, а не репродуктивного характеру, і що самі запитання несуть чимало цікавої нової інформації! В цьому році участь у конкурсі прийняли 36 учнів нашого ліцею з І по ІV курс. Будемо і надалі підвищувати рівень своїх знань разом з “Геліантус” і залучатимемо до нього ще більше учнів.
Мельніченко Юлія (ліцеїстка 41 групи). Цього року я прийняла участь у всеукраїнській олімпіаді «Геліантус». Готувалася до неї дуже ретельно і довго. Коли прийшов час до олімпіади, я зібралася духом і була впевнена у своїх знаннях. Весь цей багаж знань не міг зникнути з моєї голови просто-так, безслідно. Трохи хвилювання було, але я з цим впоралась, переконала себе, що все буде добре. Мені трохи не вистачило часу на олімпіаді, адже були такі завдання, які не розглядалися на уроках. Певні завдання були на логіку, декілька задач, запитань в жартівливій формі та точні виміри і формули з таких придметів як фізика та хімія.
Кожен учень має прийняти участь в олімпіаді «Геліантус» для перевірки своїх власних знань та навчитися насамперед раціонально використовувати свій час, а також перемагати самого себе.
Журавель Олена (ліцеїстка 21 групи). У цьому році Міжнародна природнича гра “Геліантус “ була досить складна, але цікава. На мою думку, завдання підвищенної складності були переважно у розділах “Зв’язок та комунікація” та “Паливо та енергетика”. Найцікавішими були завдання про швидкість передачі інформації та про окисно-відновні реакції всередині акумулятора, в яких потрібно було проводити певні розрахунки. Також пізнавальними були завдання про нафтову кризу 1973 року, діагностику ракових клітин та про аварію на японській атомній станції Фукусіма-1. Загалом завдяки “Геліантусу” можна дізнатися багато нового про навколишній світ, техніку та здоров’я людини.