В ліцеї в рамках тижня історії та правознавства з метою підвищення обізнаності підлітків у сфері прав людини, значення прав  у  житті кожного та механізмів їх захисту  28 листопада 2019 року було проведено годину спілкування «Особиста гідність. Громадянська позиція». Ліцеїсти 23 групи приймали участь у різноманітних конкурсах і вікторинах, розігрували сценки та зняли відеоролик, в якому висловили свою громадянську позицію. Досліджували Загальну Декларацію прав людини та Конвенцію про  права дитини, розігрували правові ситуації, що сприяло  позитивному настрою  роботи на уроці.   Яскравим моментом заходу став  танцювальний виступ вихованок з художньої  гімнастики Грачової Катерини і Полякова Діана.

З метою вшанування пам’яті  героїв-захисників  міста, виховання учнів у дусі патріотизму, національної свідомості й гідності  ліцеїсти 41 групи 29 листопада відвідали Білоцерківський краєзнавчий музей  та  прослухали захопливу історію з минулого нашого міста з теми «Біла Церква в роки Другої  світової війни». Також  відвідали виставку, присвячену подіям  АТО,  та познайомилися з сучасними героями і захисниками   України. Ліцеїстам  дуже сподобалась екскурсія,  учні дізнались про цікаві факти визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Екскурсія викликала  почуття глибокої вдячності   воїнам-визволителям за мирне та  щасливе дитинство. Без минулого немає майбутнього. І хочеться , щоб уроки війни були засвоєні ліцеїстами як заповіт для збереження миру.

4 грудня вихованці 31 і 32 груп відвідали філіал міської бібліотеки № 8 де відбувся тренінг « Я і соціум – правила співіснування». Ліцеїсти приймали активну участь у  різноманітних обговореннях з проблемних тем: як протистояти домашньому насильству, куди звертатися за допомогою ?  Під  час практичної вправи виготовили і захистили проекти.

Ліцеїсти другого курсу прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі до Дня Гідності та Свободи ,  здобувши  бажану перемогу та сертифікати.

І на завершення відбулася  зустріч з представниками Ощадбанку з теми «Фінансова грамотність. Користування банківською карткою. Як не стати жертвою шахраїв» для учнів 41 групи, де вони  мали змогу поставити запитання щодо своєї фінансової  безпеки.

Ми надія нашої країни – її майбутнє. Ми активні, позитивні і допитливі. Нам  небайдужі  процеси,  які відбуваються в нашому суспільстві, тому що ми громадяни з активною громадянською позицією.

Вчитель історії та правознавства  Смоляр І.В.