Кожного року у третій четвер травня у нашій державі відзначають День вишиванки. Ця традиція виникла у 2006 році у Чернівцях і швидко поширилася скрізь, де живуть українці.

День вишиванки – справжнє народне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та вшанування етнічного вишитого українського одягу. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.

Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. Крізь віки українці пронесли любов до вишиванки та зберегли особливості її створення. Кожен регіон України має свої унікальні та оригінальні мотиви та орнаменти на одязі.

Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя на страшній війні.

День вишиванки у 2019 році припав на 18 травня. Заходи з нагоди свята відбулися по всій Україні. Наш ліцей також урочисто відзначив це самобутнє свято.

Вчителі й ліцеїсти одягнули барвисті вишиванки, демонструючи свою оригінальність і самобутність та підтверджуючи загальновідоме твердження: вишиванка робить людей красивими і щасливими, об’єднує їх.

Вчитель української мови й літератури Черненко Олена Володимирівна провела з ліцеїстами групи № 11 пізнавально-розважальну програму «Вишиванка − одвічний предків талісман», під час якої учні дізналися багато цікавої інформації про вишиванки, історію їх виникнення, значення в житті українського народу та інше; дивилися відеоматеріали про види орнаментів у різних регіонах України, пригадували українські пісні та декламували поезії про вишиванку. Крім того, ліцеїсти групи 11 і 31 взяли участь у вікторині «Сорочка-вишиванка від давнини і до сучасності», під час якої демонстрували свої знання та збагачувалися новими про символ української душі, оберіг нації – вишиванку.

Любі українці! Долучайтеся до свята, одягайте вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. І нехай одягнена вишиванка стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ і ми неодмінно переможемо!

Олена Черненко, вчителька української мови