В Україні уже в 14-те відзначили «Всесвітній день вишиванки». Ця традиція виникла у 2006 році у Чернівцях і швидко поширилася скрізь, де живуть українці. З кожним роком все більше людей цього дня демонструють свою прихильність до українського традиційного одягу.

Історія цієї традиції розпочалася у Чернівцях 2006 року, коли студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Федьковича Леся Воронюк запропонувала обрати день, коли б усі одягали вишиванки. Вирішили робити це кожного третього четверга травня.

Всесвітній день вишиванки у 2019 році припав на 16 травня. Заходи з нагоди свята відбулися по всій Україні. Наш ліцей також урочисто відзначив це самобутнє свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

 Вчителі української мови та літератури організували селфі-фест «Вишиванка, вишиваночка — мого серця паняночка» . Ліцеїстита працівники ліцею у барвистих вишиванках фотографувалися, демонструючи свою оригінальність і самобутність та підтверджуючи загальновідоме твердження: вишиванка робить людей красивими і щасливими, об’єднує їх.

Крім того, у день вишиванки ліцеїсти знайомилися з виставкою, присвяченою історії вишивки, символіці вишитих зображень, споглядали старовинні вишиті українські  рушники ручної роботи.

Вчитель Чеоненко Олена Володимирівна провела з ліцеїстами групи № 12 пізнавально-розважальну програму «Душа України цвіте вишиванками», де учні  слухали цікаві повідомлення ведучих- одногрупників про вишиванки, історію їх виникнення, значення в житті українського народу та ін.; дивилися відеоматеріали про види орнаментів у різних регіонах України, пригадували українські пісні та декламували поезії про вишиванку. Крім того,  кожен ліцеїст мав змогу створити свою власну вишиванку, поки що намальовану, але оздоблену візерунками, які кожній дитині підказали знання, творча уява та українська душа.

Вишиванка — генетичний код нашої нації. Як добре, що сьогодні ми повертаємось до витоків!

Вчителі української мови та літератури Черненко Олена Володимирівна та Виноградова Світлана Анатоліївна