Однією з основних і актуальних проблем особистості в підлітковому віці є питання «Ким бути?». Часто вирішити цю проблему допомагають поради сторонніх людей, або вплив моди, колективу. Однак у цьому випадку вибір професії найчастіше необміркований, необґрунтований. І, як наслідок, – марно витрачені роки навчання, робота яка не подобається, розчарування в житті, не реалізованість здібностей, талантів, потреб. В основі вибору професії має бути професійне самовизначення особистості. Тому на допомогу їм приходять батьки, вчителі і працівники психологічної служби.

В період з 15 по 19 лютого в ліцеї  проходив тиждень профорієнтації, який був насичений різноманітними заходами. Щоб допомогти майбутньому поколінню зорієнтуватися у світі сучасних професій, здійснити професійне самовизначення з урахуванням психолого-індивідуальних особистісних властивостей, працівниками психологічної служби  проведено годину спілкування «Всі професії хороші – вибирай до смаку», віртуальна екскурсія «Вищі навчальні заклади спортивного профілю», де ліцеїсти мали можливість ознайомитися з ВНЗ України, які мають спеціалізацію фізична культура та спорт та арт-заняття «Світ професій», результатом якого стали створенні ліцеїстами плакати сучасних професій за їх типом.

Протягом тижня на навчальних кабінетах було розміщено пізнавальні буклети «Предмет основа професій» та у холі ліцею вихованці мали можливість переглянути профорієнтаційний вісник с QR-кодами, які містили в собі  посилання на онлайн-тестування та цікаву інформацію по даній тематиці.

Свої плани на майбутнє здобувачі освіти мали змогу висвітлити у фотовиставці «Моя майбутня професія» тим самим це спонукало їх, ще раз задуматись над своїм вибором та скоригувати свій план дій для досягнення поставленої мети.

 Щодня ліцеїсти мали можливість проходити онлайн тестування професійних нахилів, чим і активно користувалися. В  інтерактивній читальні, на великих перервах, відбувався  перегляд відеороликів про професії.

Тиждень пройшов інформативно та с користю, що дало змогу привернути увагу ліцеїстів до питання важливості вибору професії, вчити бачити свої реальні перспективи і можливості та розвивати вміння планувати і досягати професійних цілей, адже правильний вибір професії – крок до щасливого майбутнього!

Більше цікавої інформації можете знайти на блозі психологічної служби

https://pskolifks.blogspot.com/p/blog-page_11.html

Підготували: Шевченко Г., Абдуліна Л.