Явище булінгу надзвичайно поширене в сучасній школі, а його наслідки, негативно впливають на самореалізацію особистості. Варто розуміти, що реформація сучасної нової української школи можлива за умови створення соціально безпечного освітнього простору шляхом формування в здобувачів освіти вміння правильно поводитись у небезпечних та критичних ситуаціях загрози життю, честі та гідності особистості, булінгу, мобінгу, надавати допомогу собі та іншим. Тому профілактична робота має будуватися на принципах відкритості, чесності та формувати в учнів практичні вміння та навички, які необхідні для життя в сучасних умовах.

Тому для попередження булінгу в ліцеї-інтернаті психологічною службою закладу з 27.09 – 01.10.2021р організовано та проведено «Всеукраїнський тиждень протидії булінгу». Для ліцеїстів І-ІV курсів проведені різні види занять: тренінг «Скажи Ні булінгу!» та круглий стіл «Подолаємо булінг разом», метою яких є ознайомити підлітків про булінг, його причини, види, ознаки та структуру, розширити обізнаність щодо основних стратегій протидії даному явищу і  особливо як захистити себе та не стати жертвою булінгу. Також не менш важливим та корисним стала годинна спілкування «Безпечний Інтернет та соціальні мережі», на якому обговорили особливості та небезпеку кібербулінгу. Після кожного заняття ліцеїсти мали змогу отримати інформаційні листівки «Корисні ресурси».

Булінг це проблема яка стосується кожного, це багатосторонній процес, для його подолання повинні бути задіяні не тільки учні, а й батьки та всі працівники закладу.

На педагогічній раді розглянуто питання «Порядок реагування на випадки булінгу в закладі освіти», метою якого є ознайомлення та поглиблення знань педагогів з антибулінгової політики закладу.

Для просвіти батьків з даного питання у Viber групах розіслані інформаційні матеріали, а саме: порядок реагування на доведені випадки булінгу, інформацію щодо телефонів гарячої лінії та інформацію щодо відповідальності за вчинення булінгу.

Тиждень пройшов активно, інформативно та з користю. Дав можливість ще раз усвідомити важливість даної проблеми, адже навіть поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід. Кожен повинен пам’ятати, якщо хочеш змінити суспільство, потрібно почати з себе!

Практичний психолог: Шевченко Г . Педагог соціальний: Абдуліна Л.