У нашому календарі є дні, які називають Всесвітніми. Вчителі Волик Галина Павлівна та Скоропадська Світлана Олексіївна переконані, що з’являються такі дні тому, що існують проблеми, які вимагають до себе особливої уваги всього людства. Для дітей цей день не повинен залишатися просто датою, він повинен привернути увагу до проблеми, викликати співпереживання, навчити правильному ставленню до живої природи.  Доброта і милосердя, як відомо, виховується з дитинства.

Традиційно в спортивному ліцеї на початку жовтня проводяться різноманітні заходи, присвячені Всесвітньому Дню захисту тварин. Найяскравішим серед них було проведення  3 жовтня ток – шоу  «Ми завжди у відповіді за тих, кого приручили». Відразу стає зрозумілим, про кого йде мова. Про своїх домашніх вихованців діти можуть розповідати з особливим захопленням і теплотою. А ось про тих, кого зрадили, викинули на вулицю?.. Саме цьому питанню і було приділено багато уваги під час конференції.

Ліцеїстам довелося виступати і  в ролі лікаря, і біолога, і еколога, і кінолога і навіть в ролі редактора журналу перед своїми друзями – спортсменами. Слайди, музика, пісні, – все це збуджувало уяву, викликало найрізноманітніші емоції. Вони розповідали про велику трагедію маленьких бездомних істот ліцеїстам І курсу. Дуже переконливими у своїх ролях були ліцеїсти Черепенчук  Аня, Батаєва Дарина, Никоненко Ангеліна, Дзюба Поліна, Попок Неля, Гордієнко Саша, Жуковська Софія, Коцур Ігор.

Ця зустріч нікого не залишила байдужим і надовго запам’ятається.

Для ліцеїстів ІІ курсу вчитель біології Волик Г. П. провела  дискусію «Чи гуманно ми ставимося  до бездомних тварин».  Сьогодні Україна стоїть перед вибором – пити шляхом цивілізованої країни, де важно вирішення питання бездомних тварин  на вулицях, або варварським шляхом – вбивств?»  Під час дискусії підіймалися таки  питання:  «Бездомні тварини в  місті це зло?», «Як розв’язати проблему бездомних тварин?» «Як ми ставимось до братів наших менших?».

Всесвітній день тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин.