28 квітня в Україні відзначається Національний день охорони праці. Мета запровадження цього дня – привернути увагу до проблем збереження життя та здоров’я людей у процесі трудової діяльності. Відтак це професійне свято стосується кожної людини, що заробляє на життя власною працею.

Право на працю є одним з важливих економічних прав людини, яке відображає потребу людини створювати і здобувати джерела існування для себе і своєї сім’ї, реалізовувати свій творчий потенціал, виражати свою особистість.  Це право визнане в ст.23 Загальної декларації прав людини, ст. 43 Конституції України, Кодексі законів про працю України (КЗпПУ).           

Досягнення європейських стандартів життя, до яких ми прагнемо, неможливе без зміни свідомості у питаннях безпеки праці, зміни ставлення до питань власної відповідальності за безпеку життя та здоров’я.

Вихованці закладу активно залучені до відзначення цього дня. Практичним психологом проведено діагностику професійних інтересів та схильностей. Галина Володимирівна Шевченко ознайомила з типами, класами та видами професій і надала рекомендації щодо уникнення помилок при виборі.

Смоляр Ірина Василівна в рамках вивчення курсу «Основи правознавства» ознайомила ліцеїстів з особливостями прав неповнолітніх в трудових відносинах, з особливостями прийняття на роботу неповнолітніх осіб, пільгами та перевагами, які можуть їм бути надані. Діти з  цікавістю розв’язували правові ситуації, аналізували нормативно-правові акти, вчилися писати резюме та заяву про прийом на роботу. Висловлювати та відстоювати власну думку. Захід сприяв вихованню почуття відповідальності за свої дії. 

Відповідальна за організацію роботи з охорони праці в закладі повідомила дітям девіз цьогорічного Дня охорони праці: «Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі ‒ 2021: передбачати, готуватися та реагувати на кризу ‒ Інвестиції у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі». Це означає необхідність посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду у сфері праці;  роз’яснила дітям чому потрібно охороняти працю і як треба поводитися під час роботи, щоб зберегти здоров’я.

Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника!!!

Щиро бажаємо працівникам Комунального закладу Київської ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури та спорту» доброго здоров’я, завжди гарного робочого настрою та творчих здобутків.

Відповідальна за організацію роботи з охорони праці Ірина Котелянець