Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом, символом благополуччя і любові в сім’ї. Сьогодні вишиванка символізує для нас все те, що робить нас українцями, все, що зворушує, надихає, викликає гарні почуття.

Ліцей завжди залишається осередком де шанують українські звичаї та традиції. Багато років поспіль влаштовуються для ліцеїстів зустрічі у Світлиці, організовуються майстер-класи до весняного та осіннього циклу народних свят, проводяться зустрічі із майстрами народного промислу.

Цього року для ліцеїстів І курсу свято вишиванки відбувалося у незвичайному форматі. Під час інтегрованого уроку мистецтва та інформатики ліцеїсти досліджували, власноруч створювали та презентували орнаменти для вишиванки, використовуючи нові інтернет ресурси та гаджети.

За допомогою сервісу Ornament Name унікальний код свого ім’я створив Тамерлан Велієв. Він використав червоний колір, що символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість, білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока, чорний колір – символ багатства і достатку.

Золотий або жовтий, що є справжнім символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості, та синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою, у своєму орнаменті використав Бакаленко Олег. У вишивальному проєкті він закодував абревіатуру назви нашого закладу.

Крижній Сергій у своєї творчій роботі закодував слово ВЕСНА, додав зеленого кольору, що є символом усього живого. Що з цього вийшло дивитися самі.⠀

Обравши свій спосіб створення  графічного орнаменту вишиванки, опановуючи свій власний стиль у кольорі та формі, кожен ліцеїст на уроці мав змогу відчути себе художником, генератором нового.

Українська вишивка – це один із видів народного декоративного мистецтва, з яким за допомогою сучасних цифрових технологій мали змогу познайомити ліцеїстів вчителі Корнійчук Олена Сергіївна та Жихарєва Тетяна Василівна. На їх думку, процес пізнання та навчання за допомогою додаткових гаджетів стає набагато цікавіше.

P.S. Цифрові технології – це нова форма для пізнання, де кожен вчитель може створювати свій науковий світ за допомогою додаткових елементів, що допомагають візуалізувати завдання. Ornament Name – це сервіс для створення унікального текстового орнаменту для вишивки. Це зручний для кожного онлайн-конструктор, який зроблений для людей всіх рівнів і пристроїв всіх типів.

Тож запрошуємо всіх бажаючих зробити свій власний візерунок на цифровому полотні вишиванки!