Нещодавно виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки – української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.
Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.
Вчителі-філологи ліцею до ювілейної річниці від дня народження поетеси організували та провели низку цікавих заходів, різних за форматом – це й офлайн-події, і віртуальні, і змішані.
Корнійчук Олена Сергіївна організувала із ліцеїстами 1 курсу конкурс виразного читання «На подіумі – поезія». Кожен конкурсант вклав у своє читання усю душу, передаючи суть написаного колись Великою Дочкою Прометея. Кращими декламаторами стали Бакаленко Олег, Загорулько Христина, Кириченко Артур, Крижній Сергій, Тіт Марія, Шевчук Владислав, Шерстюк Назарій. Тож ми вітаємо переможців та учасників конкурсу, бажаємо нових перемог та творчого злету!
Леся Українка – геній української літератури. Саме вона стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня. Попри складну хворобу – туберкульоз кісток, з якою вона боролася все життя, Леся ніколи не здавалася, була сильною, спраглою до розвитку, творчості та самоосвіти. Вона стала навіть відомішою, ніж її мати – поетеса Олена Пчілка. Утім, незважаючи на те, що з творчістю Лесі Українки ми знайомимося ще в школі, насправді знаємо про неї дуже мало. Якою людиною вона була, чим жила, чим цікавилася, що їй боліло та кого вона любила… З нагоди дня народження Лесі Українки вчителем Черненко Оленою Володимирівною для учнів ІІІ курсу було організовано і проведено відеоекскурс «Леся Українка: сила таланту і духу», під час якого учні переглянули відео-фільми «150-річчя Лесі Українки. Вражаючі факти з життя письменниці» й «Історія кохання Лесі Українки до Сергія Мержинського». Переглянуті матеріали не залишили байдужими жодного ліцеїста, спонукаючи до активного обговорення нових знань і вражень про талановиту мисткиню, сильну особистість, жінку, що любила без міри, – Лесю Українку.
Крім того, вчителем Черненко О. В. було організовано роботу арт-майстерні, де творчо налаштовані ліцеїстки ІІІ курсу – Черепенчук Анна, Павловська Олександра, Кулик Анастасія – виготовили, використовуючи заздалегідь розроблені та підготовлені матеріали, міні-проєкти про життя і творчість Лесі Українки: «Леся Українка. Сторінками життя і творчості», «Леся Українка і модернізм», «Громадянська лірика у творчості Лесі Українки».
З метою вшанування пам’яті про Лесю Українку Черненко Олена Володимирівна провела з учнями І курсу інтерактивний урок ’’На гостини до Лесі’’, під час якого учні поринули в захопливу подорож стежками життя і творчості письменниці: переглянули відео «Леся Українка. Біографія. Цікаві факти», віртуально відвідали Колодяжненський літературно – меморіальний музей Лесі Українки, пригадали поетичні твори письменниці. Ліцеїсти були надзвичайно активними під час заходу: висловлювали свої враження від отриманої під час відео інформації, доповнювали розповідь учителя особисто підготовленими повідомленнями про Лесю Українку та її творчість, декламували напам’ять поезії мисткині, які найбільш сподобалися. Найактивнішими учасниками заходу стали Шевчук Владислав, Бакаленко Олег, Загорулько Хистина.
З нагоди дня народження Лесі Українки вчителем Виноградовою Світланою Анатоліївною серед ліцеїстів ІІ та ІV курсів було запроваджено офлайн-конкурс на кращу декламацію поетичних та прозових творів Лесі Українки “Я жива! Я буду вічно жити!”. Усі охочі ліцеїсти протягом тижня взяли участь у літературних читаннях, в такий спосіб популяризуючи творчість Лесі Українки. Діти записували відео виразного декламування творів письменниці.
Пройдуть роки, десятиліття, століття, а Лесина поезія буде жити, бо: «Від юних літ і до останнього подиху стояла наша прекрасна Леся Українка з вояцьким щитом у руці на стражі правди і добра, мов легендарна дівчина-витязь, закута в кольчугу свого безстрашшя, гідності і правоти». Хочеться вірити, що ім’я поетеси та її творчість будуть живим вогником жевріти у серцях наших дітей.
Статтю підготували вчителі-філологи Корнійчук О. С., Черненко О. В., Виноградова С. А.