Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства”.

Психологічна служба ліцею-інтернату також підтримує акцію «16 днів проти насилля». Організовано та проведено план заходів «Від миру вдома до миру в усьому світі!», метою якої є привернення уваги всіх учасників освітнього процесу до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав.

Протягом акції проведено різноманітні заходи просвітницького характеру, серед них: психологічна гра «Володарі кілець», до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, та «Галопом по Європах», до Міжнародного дня боротьби із рабством,  до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями відбувся флеш тренінг «Непереможені!».

Ліцеїсти активно брали участь в різноманітних акціях, тим самим показували свою позицію проти насилля в будь-якому її прояві, а саме: акція «Синя стрічка» , «Я маю право!» та «Спортсмени проти насилля». Також здобувачі освіти мали можливість переглядати відеоролики «Світ без насильства», «Насилля в сім’ї, терпіти чи ні?», «Жорстокість серед підлітків», «Вільні від насилля», «Розірви коло».

Емоційним та об’єднуючим став фотоконкурс «Моя родина без насильства», де на всіх учасників чекав солодкий подарунок. Для дослідження проявів насильства серед ліцеїстів проведено анкетування «Вивчення проявів насильства в дитячому колективі».

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити [950.88 KB]

Таким чином, проведені заходив період міжнародної акції «16 днів проти насильства» дали змогу ліцеїстам зрозуміти, що будь які форми насилля є порушенням прав людини, які завжди можна попередити та подолати.