Знання завжди мають високу цінність у суспільстві. Світ стрімко змінюється, а розвиток технологій стимулює зростання попиту на нові види знань та навичок. І якщо раніше в основі отримання знань виступали виключно класичні уроки, то сьогодні в освітньому процесі з’являються та успішно функціонують багато альтернативних проєктів. Вчителі нашого ліцею також стають активними агентами змін освітньої реформи.

Так 19 вересня вчителі Корнійчук Олена Сергіївна та Жихарєва Тетяна Василівна для ліцеїстів 41 групи та ІІ курсу провели урок у стилі STA, абревіатура якого утворилася від слів Science – НАУКА, Technology – ТЕХНОЛОГІЇ, Art – МИСТЕЦТВО. Тематика цього уроку була присвячена веселому і життєрадісному символу Інтернету – Його Усмішливості Смайлику.

Світ Інтернету не може ні хвилини обійтися без смайлів – набору знаків. Адже виразити свої почуття, настрій при письмовому спілкуванні дуже важко. 19 вересня 1982 року народився Смайлик і не відзначити цю подію хоча б однією усмішкою просто грішно. Адже без посмішки не може бути свята.

Цікавим є те, що під час такого уроку в центрі уваги знаходилося практичне завдання, яке було потрібно вирішити. Учні вчилися вирішувати це практичне завдання шляхом проб і помилок, ставлячи наукові, технічні та креативні експерименти. Це дозволило наочніше пояснити матеріал, тому що поруч з теорією ліцеїсти відразу побачили, як це виглядає в реальному житті. Головною перевагою такого стилізованого уроку для ліцеїстів, де гармонійно поєдналися різні напрямки предметної галузі освіти, є їх підготовка до реального життя.

А що до Смайлика, то Його поява дозволила людям краще передавати свої емоції в комп’ютерному листуванні і збагатила електронний лексикон.

Ніколи ще в історії людства і мистецтва не було жодного творіння, яке б, поширившись настільки широко, приносило стільки щастя, радості і задоволення. Не було нічого, зробленого так просто, але  такого,  що стало б зрозумілим для всіх”     

Харві Белл.

Тож нехай урок у стилі STA, присвячений цьому творінню, стане зразковим прикладом щодо поширення нових освітніх проєктів у нашому закладі!