Ось настає один з найкрасивіших осінніх періодів — золота осінь. На жаль, він триває зовсім недовго, десь близько трьох тижнів. Тому необхідно обов’язково знайти вільний час, щоб відвідати парк і помилуватися його казковим оздобленням.
Цей період осені не дарма називають золотим, адже в природі відбуваються великі перетворення. Якщо влітку переважним кольором вважається зелений, то ранньою осінню — це жовтий окрас листя і трави, що нагадує золото.
Таким побачили ліцеїсти першого курсу парк «Олександрія» та провели на лоні природи урок-екскурсію «Перлина Білої Церкви», яку організувала вчитель зарубіжної літератури та мистецтва Корнійчук О.С.
Перлина Білої Церкви — дендропарк «Олександрія». Дендрологічний парк «Олександрія» Національної академії наук України розміщено на околиці нашого старовинного міста Біла Церква, поряд з чарівною річкою Рось. Він належить до числа найбільших парків в Україні і має територію 400 га.
Парк було створено понад 200 років тому родиною великого землевласника, графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі.
Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції і на сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX ст. Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники.
Розташований на лівому березі річки Рось парк, ніби виростає з води, віддзеркалюючись на поверхні ставків, милується грою світла та тіні. У своїх розповідях ліцеїсти та вчитель характеризували пам’ятки архітектури: головний вхід до парку, побудований в класичному стилі; павільйон — Ротонда; «Руїни»; Колонада «Луна»; Китайській місток; скульптура Меркурія, Діани, Аполлона; джерело «Лев»; Палієва гора — пам’ятний знак Семену Палію, та багато ін.
Історія парку тісно пов’язана з історією Білої Церкви. «Олександрію» у різні роки відвідували Г.Р. Державін, О.С. Пушкін, Т.Г. Шевченко, Адам Міцкевич та сотні інших видатних людей минулих століть.
Підсумком ексрурсії стали поезії-сенкани, які ліцеїсти створили після мандрівки парком.