Виховання національної свідомості сучасної молоді є пріоритетним серед завдань національно-патріотичного напрямку в освітніх закладах, особливо в сучасних життєвих обставинах української нації.

Формування у дітей любові до Батьківщини, свого народу, розуміння важливості володіння українською мовою, усвідомлення моральних та культурних цінностей, знання історії, обрядів, символіки – усе це важлива й необхідна складова становлення особистості справжнього українця, людини з правильним громадянським світоглядом та патріотичними поглядами.

З метою зміцнення в ліцеїстів любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу з 22 по 27 листопада вихователями був проведений тиждень національної свідомості «Україна – єдина країна».

Розпочали ряд тематичних заходів з акції «Україна проти війни», під час якої здобувачі освіти показали свій рівень обізнаності в народознавчих питаннях, висловили надії на спокійне життя в країні та створили «серце миру», як символ прагнення дітей до мирного неба над головою.

Для юних патріотів, знавців українських міст, пам’яток, народних символів та історичних фактів у рамках тижня були організовані цікаві національно-патріотичні ігри: ерудит-гра «Made in Ukraine» й інтелектуальна гра «Україна понад усе». Кожен учасник зміг проявити себе якнайкраще й застосувати свої знання у незвичному форматі.

Продовжили тиждень низкою заходів до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні. Пригадали сумні сторінки історичного минулого України, які навіки залишаться трагічною пам’ятною датою для нашого народу.

Минуле та сьогодення створює для молодого покоління плацдарм для формування високої патріотичної свідомості. Ми ж, педагоги, безперервно допомагаємо, підтримуємо й розвиваємо риси свідомого громадянина, патріота рідної землі, який ідентифікує себе з іншими членами нації, прагне захищати інтереси Батьківщини і свого народу, намагається виконувати громадянські й конституційні обов’язки.

                                                                  Ірина МАНУЗІНА, вихователь