22 січня український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії — День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу.
Саме 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
День Соборності фіційно почали відзначати з 1999 року, згідно з указом президента «Про День Соборності України». Цьогоріч Україна відзначає 100-річчя з Дня Соборності.
Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав, тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин в межах однієї держави. Абсолютно логічним і правильним є те, що українська держава робить це свято державним і намагається привернути увагу теперішніх громадян України та всього світу.
Не залишились осторонь цієї визначної події і ліцеїсти нашого закладу. 22 січня 2019 вчитель історії Смоляр Ірина Василівна та вчитель української мови і літератури Черненко Олена Володимирівна провели з учнями групи № 12 святкову програму «Україна Соборна», присвячену Дню Соборності України – 100-й річниці Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Під час заходу ліцеїсти в урочистій атмосфері пригадали історичне минуле нашої держави, події, що передували об’єднанню всіх українських земель в одну єдину Україну. Учасники святкової програми декламували вірші, співали, танцювали. Виконуючи цікаві конкурсні завдання, ліцеїсти пригадали звичаї та традиції українського народу, продемонстрували гарні знання про Україну, її мову та історію, вшанували чарівний колорит нашої нації. Завершальним моментом свята став символ Дня Соборності «живий ланцюг», створений ліцеїстами на знак підтвердження єдності українського народу.
Здобутки попередніх поколінь продовжують своє життя в поколіннях прийдешніх. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети — побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться нащадки!
Вчитель історії Смоляр Ірина Василівна, вчитель української мови і літератури Черненко Олена Володимирівна