22 січня  в Україні відзначається День соборності; бо саме в цей день 1919 року в Києві на Софіївській площі було оголошено об’єднання  двох держав – Української Народної Республіки, яка постала на руїнах Російської імперії, і Західноукраїнської Народної Республіки, яка постала на руїнах Австро-Угорської імперії . Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав, тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин в межах однієї держави.

Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу.

Приурочена до цієї дати 22 січня в рамках Клубу вихідного дня відбулася вікторина «Україна – соборна держава», під час якої здобувачі освіти відповідали на запитання з історичними фактами про Україну та видатних українців. Ліцеїсти поглибили знання про історичний факт українського народу, зі свідомої громадянської позиції  виділили історичне значення події.

23 січня відбувся майстер – клас з виготовлення патріотичного браслету. «З Україною в серці». Учасники заходу виготовили браслети зі стрічок жовто-блакитного кольору, тим самим  передали частинку своєї любові до Батьківщини. Під час заходу ліцеїсти пригадали звичаї та традиції українського народу, продемонстрували гарні знання про Україну, її мову та історію, вшанували чарівний колорит нашої нації.

Здобутки попередніх поколінь продовжують  своє життя в поколіннях прийдешніх. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться нащадки!

Редька Лілія Петрівна та Федюк Ольга Миколаївна, вихователі