14 жовтня з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника України  в КЗ КОР «КОЛІФКС» відбулася година спілкування «Свято Покрови Пресвятої Богородиці. День українського козацтва».

Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворогів має глибоке коріння в Україні. Ця традиція прийшла до Русі з Візантії разом із запровадженням християнства у 988 році. Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.  Тоді ж виник новий тип ікони – “Козацька Покрова”, де під омофором Богородиці зображуються українські ієрархи, гетьмани і козаки. Саме 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, з 1990 р. відзначається свято запорозького козацтва Тому 14 жовтня вважається ще і Днем українського козацтва.

 З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806, встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня. Таким чином, Покрова святкується в нас не тільки як народно-релігійне, а й національне свято.


 

15 жовтня в рамках Клубу вихідного дня була проведена вікторина «Ми – роду козацького діти», мета якої узагальнити знання ліцеїстів про козаків, їх життя, традиції та уподобання. Розвивати у вихованців допитливість, формувати бажання дізнаватися про історичне минуле своєї Батьківщини. Виховувати повагу до людей, що боролися за свободу українського народу Найкращими знавцями історичного минулого стали Каліна Мирослава та Нікольнікова Анастасія.


16 жовтня в рамках Клубу вихідного дня відбувся майстер-клас «Мистецтво фотографувати» під час якого ліцеїсти дізналися історію виникнення фотомистецтва, почули цікаві поради щодо процесу фуд-зйомки та зробили  свої перші творчі знімки.

Юрченко Вікторія Валентинівна, вихователь 22 групи