Сила книги безмежна. Без неї людина сліпа.

Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи і життя.

Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди та навколишній світ. Нерідко книга, прочитана нами в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя.

Серед багатьох визначних весняних подій є прекрасне свято – День книги та авторського права. Традиція святкування Дня книги вперше з’явилася в іспанській Каталонії, де 23 квітня на День Юрія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Нині Всесвітній день книги святкують понад 190 країн.

Щороку 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких – визнати чарівну силу книг, що є зв’язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії – видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто, яке стає світовою книжковою столицею, щоб упродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року.

До Всесвітнього дня книги та авторського права пропонуємо вам пройти тестування «У центрі уваги – книга». Давши відповіді на питання тесту, ви зможете згадати вже забуте та дізнатись багато нового. Тож зараз у Вас є чудова нагода перепочити і перезавантажити свій мозок. Деталі за посиланням https://vseosvita.ua/test/start/vnv856

До Всесвітнього дня книги та авторського права також пропонуємо переглянути роботу – проєкт, яку підготували ліцеїсти ІІІ курсу разом з учителем української мови і літератури Черненко Оленою Володимирівною.  У проєкті – добірка цікавезних матеріалів про виникнення цього свята, книжки та все, що з ними пов’язане 😉  ,

Учитель української мови і літератури Черненко Олена Володимирівна