З 08.10.2021 по 14.10.2021 у нашому ліцеї проведено ряд заходів у рамках тижня  педагогічної майстерності із зарубіжної літератури вчителем Корнійчук О.С. , які були спрямовані на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, на активізацію та розвиток пізнавального інтересу до навчальних предметів.

Тиждень проходив згідно затвердженого плану: реклама тижня педагогічної майстерності із зарубіжної літератури, проєкт «Смачне читання», учнівська творча сторінка « Мої « Мандри  Гулівера»,  дослідницька екскурсія «Священні книги людства», фотоконкурс «Козацькому роду нема переводу» , флеш-моб «Ліцей читає».

Вчителям зарубіжної літератури Корнійчук Оленою Сергіївною та ліцеїстами четвертого курсу Грачовою К., Тимченко С., Аззою Є. та Поляковою Д. організовано та проведено творчий проєкт «Смачне читання. Велика таємниця шоколаду». Дівчатка  презентували свої проєкти з тем:

– “Історики” створили колаж та розповіли, як, де і коли людство відкрило для себе какао-боби, з яких готували гарячий напій;

– завдяки “Дослідникам” діти здійснили віртуальну екскурсію відомими шоколадними фабриками України; 

– “Літературознавці ” запросили здійснити чарівну подорож на шоколадну фабрику Віллі Вонки разом з Чарлі Бакетом та його друзями;

– Група “Технологи” збирали рецепти приготування шоколаду в домашніх умовах з маминих та бабусиних записничків та з Інтернету;

– “Експерти” познайомили з користю та шкідливістю шоколаду.

Шоколадний аромат став основою. Діти отримали неймовірне задоволення від проєкту. Та найголовніше – здобули практичні навички, які зможуть реалізувати в житті.

Ліцеїстів другого курсу згуртувала творчість Джонатана Свіфта та мандрівка у країни Гулівера. Об’єднавшись по групам «географи», «історики» та «науковці», як підсумок роботи створили свої фанфіки «Мої мандри Гулівера». Найцікавіші роботи ліцеїстів Вєлієва Т., Кириченко А., Алексєєва М., Абрамової А. та Шевчука В.  розважили та надихнули на творчість. Дев’ятикласникам  цікаво  вивчати твір та робити математичні розрахунки щодо того, скільки їжі потрібно Чоловіку-Горі, досліджуючи географічне розташування країни Ліліпутії та особливості біологічного годинника людини-гори, розвивали не лише логічне, а й креативне мислення.

Першокурсники відчули себе у ролі екскурсоводів та стали дослідниками священних книг людства. Черепенчук Я., Кубрак С. та Кузьменчук Д. познайомили із своїми дослідженнями давньоіндійської літератури, стародавніми текстами християн, першою пам’яткою арабської літератури.   Під час уроку учні продемонстрували знання з теми, уміння критично мислити в різних ситуаціях,  працювати в парах, групах та були у захваті від роботи в командах та отримали завдання, щоб продовжити роботу над навчальним проєктом.

Гостинно запросила у бібліотеку Абдуліна Л.І. першокурсників на акцію «Ліцей читає», які разом із вчителем зарубіжної літератури провели віртуальну екскурсію бібліотеками світу.

Тиждень сприяв розвитку обізнаності вчителів та учнів у нових освітніх технологіях, зацікавленості у вивченні предметів та дав змогу провести цікаво, змістовно і корисно освітній процес.

Як підсумок: учні виявили бажання запровадити уроки-мандрівки та вже почали пропонувати вчителям ідеї та приносити матеріали, які можуть бути використані для такої цілі. Сподіваємося, що це стане доброю традицією, що буде підтримуватись, та й надалі виховувати любов та більше захоплення до навчальних предметів у нашому закладі.

               Підготувала вчитель зарубіжної літератури Корнійчук О.С.