Мова – диво калинове

Мова – це диво, яке ми чуємо від миті свого народження, це почуття, які допомагають нам виразити любов і турботу про рідних та друзів, це радість, якою ми ділимось з коханою людиною, це душа, що випромінює життєву силу, це невичерпне джерело, звідки ми черпаємо наснагу, знання і прагнення осягнути всесвіт.

Тож і не дивно, що з 6 по 10 листопада у ліцеї що не день – то свято. Адже саме в ці дні у закладі проходив тиждень української мови та літератури, який організували та провели вчителі – філологи Черненко Олена Володимирівна та Поліщук Оксана Миколаївна. української мови та літератури  

«Мова – духовне багатство народу»

Першого дня, 6 листопада, хол ліцею прикрасила тематична виставка «Мова – духовне багатство народу», на якій серед інших експонатів були також представлені стінгазети, виготовленні учнями. Кожен бажаючий мав можливість висловити свої почуття до мови саме в такий спосіб.

7 листопада. Творча майстерня. Виготовлення декупажних робіт на тему «Ти наше диво калинове, кохана українська мово…»

Як ключ до досягнення успіху у практично будь-якому виді діяльності, творчість є найважливішим компонентом здоров’я та щастя, а також основною навичкою, яка важлива для всебічного розвитку дітей. Навчання творчості – це найкраще, що ми можете дати нашим учням.

7 листопада ліцеїсти 22 групи працювали у творчій майстерні, яку організувала вчитель української мови та літератури Черненко Олена Володимирівна. Це був заключний етап роботи творчої групи над проектом на тему «Ти наше диво калинове, кохана українська мово…», де ліцеїсти (Чукардіна Катерина, Ананіна Ольга, Перевєрзєва Валерія, Панченко Ірина, Казанін Єгор, Рубан Валерій, Шиманський Віталій, Баліцький Богдан) акцентували увагу своїх одногрупників на найголовніших, на їхню думку, найцікавіших відомостях про українську мову та оформили зібраний матеріал у вигляді виставкових експозицій, виконаних у техніці «декупаж». Виконані роботи доречно прикрасили кабінет української мови та літератури.

Одночасно інша група учнів мала змогу  виявити свій  творчий  потенціал, оформлюючи  листівки на тему «Мова наша калинова». Кожна робота – індивідуальний міні-проект дитини, її асоціації, натхнення, пошук і, врешті –решт, особистий стиль, почерк.

Споглядаючи за натхненною роботою ліцеїстів у творчій майстерні, переконуєшся: творчість – це свобода, яка починається з віри в себе.

8 листопада. Конкурс декламаторів «Мова рідна – слово рідне»

Поезія — це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі.

Ліна Костенко

Серед кращих винаходів людства поезія займає почесне місце. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії! Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу? Або, навпаки, заспокоювати, зцілювати душу. Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? Так ніжно розповідати про кохання та гостро — про ненависть та ревнощі?

Вчитель  української мови та літератури Поліщук Оксана Миколаївна організувала та провела  конкурс декламаторів «Мова рідна – слово рідне». Ліцеїсти І-ІІІ курсів мали можливість позмагатися в майстерності виконання поетичного слова. Саме рідній мові були присвячені вірші, які виконували учасники.

Журі обрало трьох найкращих виконавців, ними стали:

І місце – Дяченко Кароліна (12 група),

ІІ місце – Терещенко Анастасія (13 група),

ІІІ місце – Охоча Олена (31 група).

9 листопада. Святковий квест  «Велична, щедра і прекрасна мова»

Кожен вчитель намагається відшукати цікаві методи роботи з дітьми, обрати певну тактику, стиль роботи, намагається створити умови для позитивного розвитку, творчої  реалізації. На сьогоднішній день існує багато сучасних навчальних технологій. Одна з них- квест – інтелектуально-динамічна гра.

Квест – це змагання, це  радість колективного пошуку правильної відповіді і можливість для кожного самостійно здобути та проявити свої знання, це кмітливість та  артистизм, це прагнення бути першими, якого у наших ліцеїстів-спортсменів завжди вистачає.

9 листопада відбувся святковий квест  «Велична, щедра і прекрасна мова», присвячений Дню української писемності та мови, учасниками якого були ліцеїсти ІІ курсу.      Під час заходу учні в урочистій атмосфері пригадали історію виникнення цього свята, вшанували пам’ять про Нестора-Літописця та вирушили на пошук  скарбу – послання з минулого зі свідченням надзвичайно вагомої ролі мови для існування української нації та й будь-якого народу загалом. Завзято, весело змагаючись під час виконання різноманітних завдань пошуку, ліцеїсти разом із гостями заходу пригорнулись ще раз до невичерпного скарбу – мови нашого народу, її надзвичайно багатого, різнобарвного словникового складу , зразків усної народної творчості – приказок, скоромовок, загадок, пісень.

 Свої знання, активність, кмітливість, логічне мислення, вміння працювати в команді показали ліцеїсти Казанін Єгор, Рубан Валерії(22 група), Коломієць Данило, Бойко Владислав (21 група) та ліцеїстки Ананіна Оля, Мушинська Вероніка (22 група), Папченко Аліна, Кравчук Юля (21 група).  Гра закінчилась, а діти, задоволені та збуджені, ще довго обговорювали  пережите.

Захід організувала та провела  вчитель української мови та літератури Черненко Олена Володимирівна.

10 листопада. Свято  гумору й сатири

Скільки вже було сказано про українських гумор, скільки написано гумористичних поезій, оповідань, байок, комедій! Але минають роки, навіть тисячоліття змінилися, а гумор не зникає з повсякденного життя українців та з літератури! Гумор допомагає нам критично сприймати дійсність, виходити зі складних життєвих ситуацій, легше та оптимістичніше сприймати життя, а головне — самих себе.

10 листопада на зустріч із вихованцями ліцею завітав письменник Володимир Дідківський, який належить до когорти відомих гумористів України. Веселий дотепник у житті й творчості, має дар Божий у душі – почуття гумору і глибинне чуття слова. Посмішки запалювали веселі вогники в очах присутніх на заході – на святі гумору й сатири.

Свято  гумору й сатири організувала  вчитель  української мови та літератури Поліщук Оксана Миколаївна

Тиждень завершився, було цікаво і весело, пізнавально і повчально. Але попереду ще багато свят!