У сучасному, динамічно змішаному світі у різних сферах життєдіяльності людини виникає безліч проявів. І не завжди вони позитивні.

Насильство є демонстрацією сили і бажанням здобути цілковитий контроль над іншою стороною. Булінг – це одна з форм насильства; це зарозуміла, образлива поведінка, пов’язана з дисбалансом влади, сили або авторитету.

Останнім часом яскраво вираженими є прояви цькування, осуду та навіть і застосування фізичної сили один до одного у дитячому середовищі. І це викликає неабияку стурбованість педагогів та батьків.

Цьогоріч вступив у силу закон, що передбачає відповідальність за булінг, тобто цькування або бездіяльність учасників освітнього процесу, які полягають у фізичному чи моральному насильстві.

З метою запобігання таких проявів в учнівському середовищі проводиться профілактична робота, яка передбачає інформування, проведення різноманітних заходів із зазначених питань.

У рамках Тижня протидії поширення булінгу (21.10-27.10.2019) серед учасників освітнього процесу у нашому закладі відбулося ряд заходів: години спілкування у навальних групах «Мій світ без насильства» та «Стоп, булінг!» у рамках Клубу вихідного дня, під час яких ліцеїсти розширили знання з даної проблеми, дізналися про форми прояву булінгу та наслідками цього ганебного явища. Також вихованці були проінформовані про адміністративну відповідальність за вчинення булінгу. Ліцеїсти отримали пам’ятки, про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися  про свої права, обов’язки та відповідальність перед законом. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему. Проведені заходи були змістовні, цікаві та корисні для ліцеїстів. 

Для вихователів та класних керівників було організовано та проведення засідання методичної комісії у формі круглого столу «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання». Ведучі роз’яснили дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» та санкції, які він передбачає стосовно учасників освітнього процесу. Вихователі обговорили причини, наслідки булінгу, розробляли стратегії його подолання, розглядали шляхи, як не допустити булінг у середовищі здобувачів освіти.

Маємо надію, що в нашій громаді також буде вироблено систему протидії цькуванню серед дітей, а спільна робота міністерств, навчальних закладів та батьків дозволить суттєво зменшити масштаби булінгу. Зупинимо його разом!

Олена Володимирівна Литвиненко, вихователь