Вибір професії – це головне питання, яке постає перед  учнями старших класів, особливо перед  випускниками. Дітям дуже складно зробити цей вибір самотужки. Тому на допомогу їм приходять батьки, вчителі і працівники психологічної служби.

В період з 03 по 07 лютого в Комунальному закладі Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури  і спорту»  проходив тиждень профорієнтації, який був насичений різноманітними заходами. Працівниками психологічної служби була проведена профорієнтаційна гра «Я вступаю на навчання до…. », віртуальна екскурсія по навчальних закладах спортивного профілю та, в співпраці з лікарем ліцею, година спілкування «Знайомство з професією», де  ліцеїсти мали можливість більш детально дізнатися про професії «практичний психолог», «соціальний педагог» та «лікар» і отримати відповіді на запитання, які їх цікавили.

Щодня протягом  тижня  ліцеїсти мали можливість проходити онлайн тестування професійних нахилів, чим і активно користувалися, а в  інтерактивній читальні, на великих перервах, відбувався  перегляд відеороликів про професії.

Класними керівниками  були проведенні виховні години «Світ сучасних професій та спеціальностей», а вчителі предметники на своїх уроках  провели п’ятихвилинки «Начальний предмет – основа професії».

Практичним психологом у співпраці з  вчителем географії була проведена  екскурсія на новий завод-фракціонатор з виробництва препаратів із плазми донорської крові людини ТОВ «БІОФАРМА ПЛАЗА» в м. Біла Церква. Під час екскурсії ліцеїсти  відвідали лабораторії та виробничі цехи. Екскурсоводи розповіли про те, як проходить процес виробництва препаратів, яких санітарних норм дотримуються працівники, яких професій потребує підприємство і де можна здобути освіту.

Під час тижня ліцеїсти брали активну участь в заходах, тим самим зробивши  крок до зваженого рішення у виборі майбутньої професії

Підготували: Шевченко Г., Абдуліна Л.