Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці здобувачів освіти до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєве  необхідно озброїти учнів знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

Виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед освітою.

Саме тому з метою надання ліцеїстам елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти, є потреба у проведення в ліцеї заходів. Одним з таких профілактичних заходів є «Тиждень безпеки життєдіяльності».

В ліцеї тиждень знань безпеки життєдіяльності був проведений з 11  по 16 травня 2021 року. У його рамках проведено ряд виховних годин, бесід «Твоя безпека – це твоя уважність», «Безпечне користування газом у побуті», «Безпека на дорозі – безпека життя», вікторина «Правила безпечної поведінки».

Був проведений інструктаж з безпеки життєдіяльності під час надзвичайної ситуації та активом груп були випещені стінгазети «Безпека у повсякденному житті».

В рамках Клубу вихідного дня ліцеїсти створили колаж «Коли електроприлади бувають небезпечними» та передивились відеофільм «Рятувальник – професія героїчна».

Основна мета цих заходів було формування у ліцеїстів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у дітей співчуття, бажання допомогти; пропагування професії рятувальника.

Редька Л.П., вихователь