8 та 9 травня в Україні відзначаються Дні пам’яті та примирення, починаючи з 2015 року. Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

Для ліцеїстів усіх курсів 8-9 травня 2020 року були підготовлені інформаційні тематичні вісники, які містили друковані та відеоматеріали з метою вшанування подвигу українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. Здобувачам освіти було рекомендовано переглянути біографічний історико-драматичний фільм «Незламна» про трагічну долю жінки на війні. Був проведений  майстер-клас «Маки пам’яті», так як квітка маку є символом цих днів, а її графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Вихованці виготовляли квітки маку власноруч з тканини й паперу та створювали чудові ілюстрації.

Всі ці заходи проходили в онлайн-режимі під гаслом “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо” і були присвячені 75-річчю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Минають роки, відлітають у вічність, але вихованці ліцею та педагоги пам’ятають, що за мир було заплачено ціною життя мільйонів людей.

О.В. Литвиненко,  О.М. Федю