Тиждень історії та правознавства в КЗ КОР “КОЛІФКС”  розпочався онлайн уроком – реквієм “Голодомор 1932-1933 років”.

Пам’ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. 30 листопада ліцеїсти IV курсу говорили про події, які сталися в історії нашої держави. Шляхом аналізу зібраних фактів та працюючи з додатковими історичними джерелами учні розширили знання про страшну трагедію 1932-1933 років, осмислили її причини та наслідки. Ліцеїсти долучилися до заходу з інтересом до вивчення минулого народу, поваги до правдивої історії, якою б страшною вона не була. Засудили тоталітаризм як злочинну форму влади, яка була здатна вчинити геноцид по відношенню до народу України. Перейнявшись повагою до тих людей сучасності, які досліджують цю проблему, щоб ми дізналися правду про ці страшні часи і щоб у майбутньому вони ніколи не повторилися.

Перед пам’яттю жертв голодомору мусимо стати чистішими і чеснішими, завжди пам’ятати про відповідальність влади перед своїм народом.

Вічна пам’ять жертвам голодомору!

Щороку події Марафону написання листів проводять тисячі людей в усьому світі

Як це працює: активісти понад 200 країн світу беруть участь в різноманітних заходах, де небайдужі люди пишуть мільйони листів на захист прав людей, яких катували, яких ув’язнили за вираження поглядів. Та тиснуть на уряди, лідерів та тих, хто має владу. А також виражають свою любов та підтримку постраждалим та їх рідним. І добиваються змін, звільняючи активістів, викриваючи катів та змінюючи негуманні закони.

Наші ліцеїсти 2 грудня долучилися до найбільшої правозахисної кампанії у світі  “Марафону про захист прав людини” та стали частиною міжнародного руху за права людини Amnesty International. Своїми діями допомогли реальним людям – Владиславу Єсипенко та Мікіті Залаторову, написавши їм листи підтримки та солідарності, під час онлайн заходу “Напиши листа – зміни життя!”#змаганняМНЛ2021 та #МарафонНаписанняЛистів

Також 3 грудня вихованці взяли участь в онлайн заході “Права і свободи людини” до всесвітнього Дня прав людини. Ліцеїсти проаналізували зміст окремих статей Загальної Декларації Прав Людини, Конвенції ООН про права дитини, висловлювали власне судження про значення захисту прав людини і громадянина в Україні. Виконали завдання правової вікторини та намалювали малюнки “Я маю право.”

Тиждень запам’ятався новим досвідом та знаннями.