Всі люди малюють. Хтось більше, хтось менше, але, все ж таки, всі. Малювання – це не тільки забава. Під час малювання ми знайомимося з формами, розвиваємо своє вміння спостерігати та свою зорову пам’ять, тренуємо руку й набуває навичок дрібної та великої моторики.
Коли людина малює – це зрозуміло, а як малює комп’ютер? Розпізнавання малюнка для штучного інтелекту — непросте завдання, оскільки тільки одну кішку можна зобразити тисячами різних способів.
Тому, щоб дізнатися про основні аспекти та цікаві ресурси щодо можливостей штучного інтелекту у напрямку створення різного типу малюнків, для першокурсників був проведений інтегрований урок з інформатики та мистецтва
Під час уроку ліцеїсти досліджували цікаві програмні середовища та виконували різні практичні вправи, намагаючись дати відповіді на запитання: що саме означає займатися творчістю, через який час машини навчаться створювати дійсно творчі твори та чи можуть вони стимулювати нашу уяву.
Олена Сергіївна, вчитель мистецтва, запропонувала спочатку уроку на листі паперу намалювати чоловічка. Це був дуже захопливий момент уроку. Учні малювали та фантазували. Було цікаво за ними спостерігати. Малюнки вийшли схожими, але не ідентичними.
Тетяна Василівна, вчитель інформатики, познайомила ліцеїстів з програмою Quick, Draw!, яка в режимі реального часу намагалася вгадати, що малюють учні. Це була цікава онлайн-гра, в якій користувачі малювали прості об’єкти, а штучний інтелект вчився їх розпізнавати.
Під час наступного експерименту учні досліджували сервіс Wombo Dream, який дозволяє користувачам створювати малюнки на основі штучного інтелекту, просто зробивши опис того, що вони хочуть побачити. Треба зазначити, що малюнки, які створювали ліцеїсти у середовищі Wombo Dream, були далекі від реалізму, проте програма періодично дивувала ступенем розуміння введених слів та малюнками на їх основі.
Малюнки – це проєкція світу, який живе всередині нас і впливає на все життя. Штучний інтелект вражає самі основи нашого існування, демонструючи, наскільки багато з того, чим займаються люди, машини можуть робити не гірше, а то й краще за нас. Але це не означає, що надалі нам непотрібно більше нічого робити. Пам’ятайте, що малювання – це процес навчання, який розвиває творче мислення та навички, що будуть корисними у дорослому житті.