Туберкульоз на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі тому питання протидії даного захворювання є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я.

Розвиток світової фтизіатричної науки дав змогу розробити низку заходів і програм контролю за туберкульозом. Серед них важливе місце займає профілактика, особливо серед підростаючого покоління. Тому аби підвищити обізнаність ліцеїстів щодо даного явища 6 лютого 2020 року в Комунальному закладі Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту» лікарем-фтизіатром, завідувачем фтизіатричного відділення Назаренко Іриною Володимирівною проведено лекцію «Профілактика туберкульозу та його прояви».

Лікар наголосив, що в останній час дане захворювання частіше виявляють у дітей, що зумовлено насамперед слабким імунітетом. Тому важливо кожному дотримуватись здорового способу життя, правильно харчуватися, а також кожного року оздоровлюватись.

Ліцеїсти дізнались, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування.

Запобігання захворювання туберкульозом залежить від самих людей, від їхнього ставлення до свого здоров’я, тому дотримання безпечної поведінки є основою міцного здоров’я.