Цифрові компетентності – це базова річ, без якої неможливо уявити ефективну роботу сучасного вчителя. В умовах періодичних локдаунів і карантинів саме цифрові технології дають змогу не зупиняти навчання, а безпечно продовжувати його в дистанційному або змішаному форматі. Тому сьогодні цифрова грамотність для вчителя стає пріоритетом.

Чому потрібно добре вчити математику та як вона важлива для розвитку дитини? Ці запитання турбують сьогодні і вчителів, і батьків.

Але чи добре пам’ятають математику дорослі? 

Перевірте себе у тесті та дізнайтеся, чи можете ви відрізнити гіперболу від параболи, а паралелепіпед від паралелограму.

Джерело >>>

Вивчення математики онлайн тут

Всі взаємодії з тестовою системою можуть відбуватися на інтуїтивному рівні.

Символи всередині системи теж є простими і схожими на ті, які ми використовуємо в реальному житті.

Система зрозуміла користувачеві не лише вербально але й візуально.

Джерело >>>

Дивовижні фото під мікроскопом тут

Кабінет міністрів України схвалив нові правила української мови. Нова редакція Українського правопису почала офіційно діяти. 

Триватиме перехідний період, аби ми звикли до нових правил.

Ми підготували десять питань про нові правила писемності, які допоможуть краще їх запам’ятати.

Джерело >>>

Повний перелік всіх змін тут.

Проте недостатньо просто щось знати, важливо використовувати ці компетентності на практиці. Тож Міністерство цифрової трансформації України розробило багато корисних онлайн-продуктів саме для вчителів, які допоможуть отримати цифрові навички. Знайти їх можна на національному порталі з розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Рекомендуємо скласти національний тест на цифрову грамотність Цифрограм для вчителів. Тест містить 63 запитання й допоможе вчителю дізнатися свій рівень цифрової грамотності, слабкі та сильні сторони.

Цифрограм для вчителів створений на основі рамки професійних компетентностей педагогічного працівника, українська адаптація якого, як зазначено вище, ще в процесі.

Запитання тесту покликані оцінити 21 професійну цифрову компетентність, що згруповані в 5 сфер:

  1. Учитель‌ ‌у‌ ‌цифровому‌ ‌суспільстві‌
  2. Професійний розвиток
  3. Використання та аналіз цифрових освітніх ресурсів
  4. Навчання та оцінювання учнів із використанням цифрових технологій
  5. Розвиток цифрової компетентності учнів

Після складання тесту кожен учитель отримає електронний сертифікат, у якому буде вказуватися рівень оцінки за кожною з цих 5 сфер.

До речі, уже приблизно 75 000 освітян склали національний тест на цифрову грамотність.

Тож долучайтесь і ви до цієї спільноти.

Після складання Цифрограми для вчителів можна розпочати навчання. Особливість навчання на порталі Дія. Цифрова освіта – це формат едьютейнмент, тобто поєднання розваг і навчання. Замість онлайн-курсів – освітні серіали, замість рівнів – сезони, замість уроків – серії. Участь в освітніх серіалах беруть не тільки експерти, але й селебріті.

Усі освітні серіали на порталі є безоплатними для перегляду. Загалом є понад 65 освітніх серіалів із цифрової грамотності.

Зокрема, є такі освітні серіали для вчителів: