Лялька – мотанка  – давній сакральний оберіг. Їй уже понад п’ять тисяч років. Їх почали робити відтоді, як навчилися вирощувати льон. Лялечка з клаптиків тканини була не просто іграшкою. Вважалося, що вона захищає людину від неприємностей і лиха. При створенні ляльки  –  бажали людині, для якої робився оберіг, добра і щастя, міцного здоров’я.

07 жовтня відбувся майстер-клас з виготовлення оберегів для воїнів АТО «Українська народна лялька – оберіг». Редька Лілія Петрівна показала, як різнокольорові клаптики тканини перетворити в теплий оберіг для наших воїнів, які воюють на сході України. Під її керівництвом, ліцеїсти виготовляли старовинну ляльку – подорожницю.            

З гарним настроєм і любов’ю до наших захисників,  крок за кроком діти змотували барвисті тканини в ляльки – обереги. В  руках  подорожниці тримають вузлик, в якому сховано декілька крупинок крупи, щіпка лікувальної рослини та нитки. Крупа – символ ситості, щоб подорожній завжди був в дорозі ситий, лікувальні рослини, щоб обходили хвороби стороною, а нитки поклали з метою, щоб подорожній завжди міг знайти дорогу додому.

Лялечка – оберіг – це надійний супутник, що допоможе тим, хто далеко від дому, в будь – якій ситуації.

Що перетворює свічки, фото рамки,  книги, прикраси – на справжні подарунки? Звичайно, упаковка! Радість від різнобарвних коробок зі стрічками та бантиками, інтрига «який з них мій?» та «що ж там всередині?», насолода від повільного (або навпаки, дуже швидкого) розгортання – всі ці емоції дарує нам упаковка.

08 жовтня відбувся майстер-клас по виготовленню декору «Подаруночок з секретом». Ліцеїсти разом з Войтенко Катериною Феодосіївною виготовляли різноманітні, яскраві упаковки власними руками.

Вважається, що немає кращого подарунка, ніж той, який зроблений  своїми руками, бо створюючи будь – який витвір, вкладаєш в нього свою душу і серце. Ліцеїсти доклали усіх зусиль, всю любов, щоб їхні подарунки були неповторними для найрідніших людей.

Редька Лілія Петрівна, класний керівник навчальної групи №21