30 листопада 2017 року ліцеїсти разом з вихователями Лілією Петрівною та Юлією Олегівною відвідали завод ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна» з виробництва безалкогольних напоїв і питних вод під товарними знаками, які належать компанії Coca-Cola. Даний завод здійснює повний цикл виробництва напоїв, починаючи з підготовки води, виробництва сиропу і закінчуючи розливом готових напоїв у пластикові пляшки, виготовлених тут же. На момент відкриття заводу у 1998 році він став найбільшим, найпотужнішим та найсучаснішим підприємством серед усіх виробників безалкогольних напоїв у Європі. Завод був сертифікований згідно українських державних стандартів якості.
Учні мали змогу побачити, як виготовляються їхні улюблені напої та ознайомитись з одним із провідних бізнесів України зсередини.
Вдовиченко Анастасія: «По приїзді нам видали халати, шапочки та бахіли. Ми дуже цікаво провели час у музеї Кока-Коли. Нам показали усю продукцію, макет заводу і розказали історію створення напою. Мене вразило, що Кока-Кола спочатку була лікарським сиропом і вже потім стала напоєм, який споживало дуже багато людей.»
Багаченко Максим: «Мені дуже сподобалося у музеї, там ми бачили усі напої, які виготовляють на заводі. Було дуже цікаво послухати історію створення нашого улюбленого напою.»
Войцешук Валерія: «Коли ми зайшли у перший зал, нас зустрів привітний екскурсовод, який показав короткий фільм про виробництво популярних напоїв. Одягнувши спецодяг, нас повели на саме виробництво, де ми на власні очі спостерігали увесь процес. У кінці ми отримали приємні подарунки.»
Сорокопуд Анастасія: «Екскурсовод дуже доступно розповів про виникнення Кока-Коли, та про популярність цього напою у всьому світі. Потім ми пішли на завод, де можна було побачити, як виготовляють різні напої, видувають пластикові пляшки з маленьких колбочок. Було дуже цікаво та пізнавально.»
Не менш була цікава і повчальна екскурсія у Водно-інформаційний центр (Музей води), що знаходиться в середмісті Києва.
Основна експозиція Водно-інформаційного центру розміщується в приміщенні колишнього підземного резервуару чистої води, побудованому в 1909 році.
Огляд експозиції надав можливість ліцеїстам в нетрадиційній формі ознайомитись з водою, процесом водопідготовки, методами раціонального водокористування в побуті, помандрувати по каналізаційному колектору до очисних споруд Бортницької станції аерації. Також діти наочно поспостерігали за таненням льодовиків, зародженням дощів і виверженням гейзерів.
Наприкінці екскурсії ліцеїсти мали можливість побавитись з великими мильними бульбашками, перевірити силу на водяному насосі, доторкнутися до живих рибок, відчувши єдність з усім живим на планеті та свою причетність до її збереження.
Редька Лілія Петрівна, Стьопенко Юлія Олегівна
ФОТОГАЛЕРЕЯ