Ігри бувають різними. Це вам і ігри спортивні, і логічні, і соціально-рольові, і навчально-пізнавальні. Гра – це не просто розвага, а закладена природою форма навчання та фізичного виховання. Сьогодні наше життя стає більш складним, наповнюючись соціальними та економічними стосунками, тому і ігри, в які ми граємо, також більш складні та вишукані. Однак є ігри, які з розвитком цивілізації остаються незмінними і привабливими.

Цього тижня вчителі математики запропонували учням взяти участь в грі, яка знайома всім. Це одна з найстародавніших ігор в світі.  Вона пов’язує різні вікові категорії. Всі без винятку діти вміють в ней грати, адже цьому навчають ще в дитячому садочку. Що з цього вийшло дивитися у відеоролику.

23 вересня у всьому світі проводять День шашок. Дата вибрана на честь знаменитої промови про «шашки», яку було виголошено Річардом Ніксоном (37 президентом США) в 1952 році в ході виборів. А у нас в ліцеї, цей день перетворився на веселе змагання. Ліцеїсти з радістю прийняли виклик. Перерва перетворилася на двобій, а урок в інтелектуальну гру. Учні з ентузіазмом вступали в поєдинки один з одним не тільки  на дошці, але й на своїх смартфонах. Вони граючись, вчилися грати в інтелектуальну гру, яка сьогодні є в нагоді для підтримки уваги та пам’яті.

Відомо, що шашки – це розумовий спорт, який виховує у граючих волю, витримку, вміння далеко розраховувати, сприяє розвитку і тренуванню пам’яті. Алла Анатоліївна стверджує, що такі логічні ігри, як шашки, не тільки цікаві – вони ще й допомагають вправляти мозок. Ця гра варта того, щоб витрачати на неї вільний час.

Шашкове змагання – це змагання в самовладанні, логіці, а також умінні прораховувати розвиток подій. Тетяна Василівна наполягає на тому, що шашки вже давно слугують людям не для розваг, а й для розвитку їхніх розумових  здібностей, вимагаючи від гравця вміння мислити, винахідливості та кмітливості. Гра в шашки – це в один час і дозвілля, і спорт, і навчання.

Насправді, ігри допомагають вивчати не тільки математику, а й хімію, біологію та інші науки, тренувати різні навички, які необхідні для нашого життя. Дійсно, вивчати математику в ігровій формі більш ефективно, але не є заміною основних уроків або тестів.  Ігри лише доповнюють їх і дозволяють асоціювати учню математику з грою, що позитивно впливає на прогрес навчання. 

Вчитися становиться легше, веселіше і набагато більш ефективно завдяки новим технологіям і розвитку інтерактивних методів! Пам’ятаймо, шановні вчителі, що цікаві інтелектуальні ігри на уроці – відмінний спосіб перетворити складний в освоєнні матеріал на веселу зрозумілу подію!