Сьогодні ми живемо у світі, де розвиток технологій відбувається з шаленою швидкістю. Міняється все: те, як ми працюємо, як робимо покупки, навіть, як думаємо. Щоб бути на одній хвилі з усіма цими змінами, і розуміти світ навколо нас, нам потрібно не лише користуватись технологіями, а й також розвивати навички і вміння, що допомагають адаптувати своє життя до нового інформаційного суспільства.

Hour of Code – це безкоштовна міжнародна освітня ініціатива, що спрямована на популяризацію ІТ серед учнів шкіл за допомогою проведення одного спеціально розробленого інтерактивного уроку інформатики. Цього року ініціатива «Година коду» проходить  3-9 грудня в рамках тижня комп’ютерних наук по всьому світу.

6 грудня ліцеїсти І-ІІ курсів разом з вчителем інформатики Жихарєвою Тетяною Василівною приєдналися до цієї ініціативи. Унікальний формат проекту  чудово допоміг  учням відчути себе програмістами. У формі гри та зі зрозумілими інструкціями ліцеїсти за одну годину вчилися писати код, відразу бачити результат своєї роботи і пишатися зробленим.

Максим, Ілля, Назар, Володимир, Олена, Дмитро, Ліза, Анастасія, Софія і Олександра спробували себе у ролі художників, побували на танцювальній вечоринці, створили віртуальну спортивну команду та провели ігровий матч. Дехто  з них створили міні проект власної гри.

Процес програмування був захоплюючим. Учні складали власні коди, ділилися своїми ідеями один з одним, грали та отримували задоволення від спілкування. Багатьом ліцеїстам це допомогло розпалити інтерес до процесу пізнання та розширити свій світогляд. 

Під час проведення гри  ліцеїсти мали змогу зрозуміти, що насправді кодування стосується усіх нас. Це – наше майбутнє. Вміння програмувати дає розуміння, як це працює, дозволяє поширювати власні ідеї та створювати свої продукти, це і цікава робота, і захоплююча гра.

Кодування також допомагає розвивати такі складові компетентностей, як обчислювальне мислення, вирішення проблем, творчість та командна робота – це дійсно хороші навички для всіх сфер життя.

Пригадаємо, як це відбувалося у 2017 році

Підведемо підсумки. Урок проведено. Он-лайн сертифікати отримані. Але ініціатива роботи у коді на цьому не завершилася. Кожний учень, вчитель, людина, яку зацікавила ця інформація, може спробувати самостійно взяти участь у  проекті.

Для цього необхідно зареєструватися на сайті https://studio.code.org. Обрати свою тему для опрацювання і здійснити цікаву подорож у світ КОДУ. Для вмотивованих людей до навчання  на цьому ресурсі знайдеться цікава додаткова інформація та безкоштовні навчальні курси.

Зробіть перший крок та отримайте справжнє розуміння необхідності володіння цими знаннями та навичками!