Чомусь на запитання, яке я ставлю перед учнями: «Найскладніша тема в математиці?», найчастіше відповідають – «тригонометрія». Що саме цікаве відповідають не тільки старшокласники, а, навіть, і восьмикласники. Розділ тригонометрії вважають складним, тому що потрібно тримати в голові багато математичної інформації. Для того, щоб полегшити процес запамятовування можна скористатися  такими порадами.

Порада 1. Правило коня:

В давні добрі часи жив розсіяний математик, який шукаючи відповідь міняти чи не міняти назву функції (синус на косинус), дивився на свого розумного коня, а він кивав головою вздовж тієї осі координат, якій належала точка, що відповідала першому доданку аргументуабо π+α.

Якщо кінь кивав головою вздовж осі ОУ, то математик вважав, що отримано відповідь «так, міняти», якщо вздовж осі ОХ, то «ні, не міняти».

Порада 2. Тригонометрія на ладоні (або як запам’ятати значення синуса і косинуса)

Кут між мізинцем та великим пальцем дорівнює 90 градусів, між мізинцем і безіменним – 30 градусів, між мізинцем та середнім – 45 градусів, а мізинцем і вказівним – 60 градусів. Ліцеїсти І-го та ІІІ-го курсів оволоділи  цими порадами та користуються на уроках. Ось так із “апетитом” споживають діти тригонометрію.

Далі буде…

вчитель математики Усова А.А.