Воєнні події, що відбуваються в Україні, є стресом для усіх учасників освітнього процесу. Збереження психологічного здоров’я – в наш час найактуальніша проблема. Професія педагога в усі часи вважалася такою, яка має досить багато стресогенних факторів і ризиків втратити психологічне здоров’я, розчаруватися в роботі, в собі, отримати психосоматичні захворювання. А в теперішніх умовах тим паче. Для ефективної роботи, збереження психологічного здоров’я педагогу важливо відновити свій психоенергетичний потенціал, позбутися страхів, розчарування, пом’якшити вплив стресових ситуацій. Саме з цією метою 26 жовтня, під час засідання методичної комісії вихователів та класних керівників, вихователі Юлія Стьопенко та Вікторія Юрченко організували та провели тренінгове заняття «Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арт-терапії. Ефективні антистресові техніки в умовах війни».

Учасники тренінгового заняття ознайомилися з арт-терапевтичними засобами зняття емоційної напруги та подолання наслідків стресу, адже мистецтво – невідомий місток, що поєднує два протилежні світи: фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити в словесній формі.

Під час тренінгових вправ педагоги навчилися розвивати здатність застосовувати засоби арт-терапії для зняття психоемоційної напруги та формувати здатність безпечного та доречного застосування запропонованих технік в педагогічній практиці.

Вікторія ЮРЧЕНКО, Юлія СТЬОПЕНКО, вихователі Ефективні антистресові техніки в умовах війни»