Міжнародний день толерантності відзначають 16 листопада. Що таке толерантність? Кожен вкладає в це поняття своє бачення: стриманість, повага до вибору іншого, ввічливість, лояльність, комунікабельність. «Декларацією принципів толерантності», затвердженою у 1995 році, визначено риси толерантної особистості: гарне ставлення до інших, поблажливість, терпіння, почуття гумору, чуйність,  довіра, альтруїзм, терпимість до відмінностей, уміння володіти собою, уміння слухати, допитливість…Погодьтесь, без цих рис неможливо уявити сучасного вчителя.

3 грудня у ліцеї відбувся семінар вчителів предметників на тему «Сучасний урок. Прояви толерантності у викладацькій діяльності». Підготувала і провела захід вчитель англійської мови Олена Петрівна Фіялко.

Педагогіка співробітництва і толерантність – це поняття, без яких неможливі будь-які перетворення в сучасній школі.

Під час опитування  “Яким має бути вчитель?” діти найчастіше відповідають, що хочуть бачити вчителя  добрим, справедливим, уважним до учнів, щоб розумів дитячі проблеми, не кричав, і щоб був “просто хорошою людиною”. Стати толерантним в одну мить неможливо, тому вчитель, який визнає необхідність виховання толерантності в учнях, має починати з себе, а саме: із самоаналізу, самовдосконалення, подолання власних культурних недоліків тощо.

Під час практичної частини семінару Олена Петрівна продемонструвала вправу, яка ілюструє вплив слова на психологічний стан дитини, і підкреслила важливість для вчителя бути терпимим, спокійним, здатним спілкуватися з учнями без критики та образ.

Учасники семінару сплели нитяний килим, який образно втілив відображення стосунків у колективі: якщо вони стають натягнутими, це не приносить нікому радості. І навпаки – якщо послабити нитки, все буде добре.

Наприкінці семінару всі присутні наголосили на тому, якими ж рисами повинен володіти толерантний вчитель. Кожен з учасників щось для себе усвідомив і відкрив, над чимось замислився.

Тож, будьмо толерантними! Будьмо добрішими! І буде всім нам щастя.