У житті змінюється все, не підвладні часові тільки загальнолюдські цінності – любов, добро, чесність, справедливість, людяність. Сучасні дослідники суспільних взаємин називають цей історичний феномен толерантністю і вважають її ознакою моральної еволюції людства.

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Виховання толерантності підростаючого покоління є важливим завданням навчального закладу, адже прийняття іншої індивідуальності, світогляду, інтересів та вподобань є вагомою профілактикою негативним проявам в учнівському середовищі, а саме: насильства, конфліктів, булінгу тощо.

З даною метою 16 листопада 2021року психологічною службою ліцею-інтернату проведено просвітницькі заняття. Для ліцеїстів ІІ курсу відбувся кінотренінг «Толерантність починається з мене», де кожен усвідомив важливість власної поведінки стосовно інших. Цікаво та інформаційно відбувся  квест «Квітка толерантності»,  де ліцеїсти І курсу, виконуючи різні логічні завдання, мали змогу засвоїти основні якості та характеристики толерантної особистості.

Толерантна поведінка виявляється у різних сферах нашого життя, навіть на спортивній арені людяність та взаємодопомога високо цінується, тому для ліцеїстів ІІІ курсу проведено флештренінг «Толерантність в спорті». Аби кожен зміг для себе  дізнатися  щось нове з даної теми, в холі ліцею розміщено інформаційні плакати.

Проведенні  заняття дали можливість дійти до одного висновку: «Ми всі різні, але ми всі рівні», адже кожна людина має право жити в мирі та зберіганні своєї індивідуальності.

 Підготували: Шевченко Г. , Абдуліна Л.