Виявляється, дитяча фантазія безмежна, тому надзвичайно важливо створювати всі умови для її виявлення, розвитку та реалізації. Здатність генерувати ідеї, малювати в уяві – це важливий вид розумової діяльності та чи не найголовніша навичка кожної людини. Тому завдання педагогів нашого ліцею – навчити дитину думати через призму творчості.

24 грудня в рамках проєкту «Мистецтво нашого життя» Корнійчук Олена Сергіївна та Жихарєва Тетяна Василівна для ліцеїстів І курсу організували та провели ще один урок у стилі STA – НАУКА, ТЕХНОЛОГІЇ, МИСТЕЦТВО.

Цей проєкт гармонійно поєднав різні напрямків предметної галузі освіти, щодо розкриття творчого потенціалу кожного учасника освітнього процесу. Тематика третього етапу дослідження стала лінія: пряма, крива, ламана, замкнута та т.п. 

Лінія – універсальний інструмент. Вона не тільки окреслює форму, передає об’єм, а й несе в собі емоційний заряд. Лінія набуває різних графічних якостей залежно від того, як застосовується, яким інструментом зроблена, яким кольором намальована.

Мистецьке випробування, яке було запропоноване ліцеїстам під час уроку, полягало у побудові на координатній площині графіків лінійних функцій (прямих ліній) та їх перетворення у художню абстракцію.

Набуваючи навички побудови графіків лінійних функцій, що є важливою компетентністю у засвоєнні функціонального аналізу, ліцеїсти вчилися бачити композиційний малюнок, розкладати його на складові та наповнювати  їх кольорами.

Наприкінці уроку кожний продемонстрував власну абстракцію, яка стала результатом розумової діяльності та власної фантазії. На думку Олени Сергіївни, така творча діяльність, яка у поєднанні з набутими навичками, створює ситуацію успіху та несе естетичне задоволення.

P.S. НОВОРІЧНІ СВЯТА ЧЕКАЮТЬ УСІ З НЕТЕРПІННЯМ. Адже це пора веселих розваг та подарунків. А особливо це свято люблять наші учні. Так приємно отримати омріяний пакуночок із сюрпризом. Вчителі намагаються зробити ці миті в житті ліцеїстів незабутніми. Ялинки у стилі абстракціонізму, що намалювали учні, стали яскравим символом новорічних свят