День вишиванки – народне свято, яке покликане сприянню єдності та культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. У цей день усі українці, йдучи на роботу, чи навчання, одягають вишиванки. У такий спосіб українці демонструють, що вишиванка – це одяг не лише на свята, адже вишиванка є генетичним кодом українців…

Вишиванка – прадавній код незламності, мудрості, величі та історичної пам’яті українського народу. Саме тому, в умовах сьогодення, неможливо оминути увагою древній та священний символ, який свідчить про нескореність та волелюбство нації.

З метою сприяння національній єдності та, зокрема, формування шанобливого ставлення до традицій українського народу, для ліцеїстів І курсу був проведений інтегрований навчально-пізнавальний захід «Вишиванка – символ України».

У рамках уроку мистецтва з використання інформаційних технологій та інтернет-ресурсів Олена Корнійчук запропонувала ліцеїстам подорож до онлайн-музею «ДНК української вишивки авангарду». Крокуючи експозицією онлайн-музею, до якої ввійшли 30 робіт, що були втрачені у вирі лихоліть ХХ століття та відтворені сучасними майстринями за автентичними ескізами народних майстрів та видатних художників авангардистів, учні продовжили знайомитися з вишиванням, як одним із видів українського декоративно-прикладного мистецтва, орнаментами вишиванок, елементами українського національного одягу.

У рамках уроку інформатики з метою розв’язання компетентнісних задач Тетяна Жихарєва запропонувала ліцеїстам опанувати нові тематичні інтернет-ресурси:

ornament.name  – це найзручніший ресурс для створення унікального національного українського орнаменту, де кожен бажаючий та охочий може вишити власне ім’я;

vyshyvka.ukrzen.in.ua “текстова вишивка”- будь-яку фразу можна закодувати у звичайній вишивці;

doitms.com/csm/#generate – генератор безплатно створює дизайн вишивки хрестиком.

Кожна літера – це вишитий символ, а кожен символ – це потужній оберіг. Всім учасникам заходу було цікаво подивитися як не звично, наприклад, виглядають фрази – “Слава Україні”, «Разом до ПЕРЕМОГИ» в кольоровому та чорно-червоному варіанті.

Шановні учасники освітнього процесу! Одягнути вишиванку — це не лише привід показати красу вишитих рядків, але й можливість на повні легені сказати: “Я українець/українка — це моя історія та культура, і я нею пишаюсь!”

І на останок: загальне фото учасників заходу у вигляді вишиванки!