21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно увійшло тільки у 1999 році. І в Україні це свято також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

В цей святковий день дружня ліцейська родина також вшановувала рідне слово у формі нагородження знавців рідної мови «МовоОскар». Відбулося відзначення ліцеїстів, тих хто плекає мову – дорогоцінний скарб рідного народу, у кількох номінаціях: «Кращі знавці рідної мови», «Майстер-декламатор», Проба пера», «Креативна творчість», «Презентація роботи творчої майстерні на сторінках сайту».

Кращих з-поміж кращих виходили барвистою доріжкою і отримували символічного «оскара». Ними стали: Войцещук В., Вдовиченко А., Журавель О., Краєвська Є., Щитова К., Дяченко К., Нікольнікова А., Охоча О., Болобосов В., Великоконь Д., Бекетова П., Опара-Іго К., Терещенко А., Потєряхіна Є., Костянець О., Березнюк А.

У стінах закладу також жартували і розважалися, читаючи гуморески та скоромовки, слухали пісні – насолоджувалися живим звучанням рідної мови.

Ведучі заходу Горбаченко М. та Пузій А. познайомили присутніх із цікавою інформацією про історію та традиції святкування Міжнародного дня рідної мови: «Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в нас».

Вчителі-філологи Корнійчук О.С., Поліщук О.М., Черненко О.В. завершили свято символічними словами: «Тож маймо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!» Хай усіх нас єднає належність до великої нації. Плекаймо всі разом мову, яка дісталася нам у спадок від наших предків».

                  Не забувайте, звідки ви і хто ви,

                    Чиїх очей лежить на вас печать.

                    У світі слів немає випадкових,

                    Хоча вони й століттями мовчать.