26 квітня 1986 року.  В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю і суму, який забути і викреслити з історичної  пам’яті – неможливо. 37 рік віддаляє  нас від тієї трагедії, в наслідок якої загинуло та постраждало велика кількість людей, нанесено екологічну шкоду   території.

В цей день ми віддаємо шану і земний уклін усім хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, заради нас брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Священна пам’ять тим, хто поклав своє життя, захистивши нас від радіаційної загрози.

На передодні цієї трагічної події група ліцеїстів відвідала частину аварійно-рятувального загону ДСНС. Керівництво цієї частини розповіли про суворі будні їх праці в час війни росії проти України. Розповіли про ситуацію на ЧАЕС в нинішній час, та під час агресивного захоплення території станції військами окупанта.

На зустріч з ліцеїстами був також запрошений учасник тих трагічних днів Шуригін Віктор Олександрович, який брав участь в ліквідації аварії, бувши на той момент членом екіпажу вертольота Мі-24РХР.  Віктор Олександрович поділився спогадами з учнями ліцею про виконання різних завдань на той час, про складні випробовування, які лежали на  вертолітниках. Учні залишились під великим враженням, та були захоплені мужністю героїв, що віддали своє життя ради спасіння людства.