Ось і прийшла весна – найпрекрасніша пора року. І саме з весною приходить в нашу оселю найголовніше свято християн – Пасха, або Великдень. Воно супроводжується численними прекрасними звичаями і традиціями, які ми зберігаємо, розвиваємо та передаємо з покоління в покоління.

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Отож, ми продовжуємо і сьогодні вивчати народні традиції пов’язані з найулюбленішим весняним святом усіх християн, так  

8 квітня в рамках Клубу вихідного дня в українській світлиці відбувся захід «Світле свято Великодня».


Великдень – магічне свято, пов’язане з обрядовістю і вірою. І хоча нині ми сприймаємо ці обряди спрощено, проте так чи інакше пам’ятаємо про традиції наших прабабусь і прадідів. На Великдень обов’язково вдягали обновки, що символізували очищення… Дівчата писали найбарвистіші писанки для тих хлопців, які їм подобалися, а ті у відповідь співали спеціальні великодні колядки під дівочими вікнами… Дзвони та трембіти у Великодню неділю грали не змовкаючи – відганяли злі сили і прикликали добрі…

Редька Лілія Петрівна розповіла про походження та традиції святкування Великодня, про культ  розпису писанки, оточений старовинними легендами і безліччю особливих звичаїв та провела майстер-клас по виготовленню Великодніх крашанок-крапанок.

Шанувати звичаї свого народу – це значить бути справжнім патріотом своєї країни.

Свято Пасхи минуло. Але той маленький вогник надії та любові, що загорівся у наших душах від гучного і величного «ХРИСТОС ВОСКРЕС!», і досі палахкотить. А уста тихенько шепочуть у відповідь – «ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!»

Редька Л.П., вихователь