На виконання наказу департаменту освіти і науки КОДА від  07.02.2019 року № 35 «Про реалізацію завдань Концепції розвитку громадянської освіти в Україні та розвиток громадянських  компетентностей здобувачів освіти  області» 19 вересня 2019 року в ліцеї був проведений семінар, який підготували методист навчальної частини Олійник  О.Б. та вчитель історії і громадянської освіти Смоляр І.В.

На заході були розглянуті ідеї створення сприятливих умов для формування й розвитку громадянських компетентностей учнівської молоді.

Методичний семінар проходив у вигляді навчання педагогічних працівників з питань практичної реалізації наскрізної тематичної лінії «громадянська відповідальність у процесі викладання шкільних предметів».

На семінарі було запропоновано сприяти участі педагогічних працівників у всеукраїнських, обласних  програмах, проєктах, методичних заходах, інноваційній освітній діяльності  з питань розвитку громадянської освіти.

Як підсумок,  був  зроблений  висновок про включення до плану роботи методичних комісій наступних питань:

– трансформації закладу у громадсько активну школу;

– формування громадянської компетентності ліцеїстів засобами сучасного змісту навчальних предметів;

– професійного розвитку вчителів у контексті освіти для демократичного громадянства;

– реалізація принципів демократії та прав людини  і дитини у закладі;

– використання інтерактивних форм і методів роботи, застосування технік формувального оцінювання у процесі навчання ліцеїстів тощо.

В кінці семінару педагоги ділилися  своїми думками та практичними наробками.