Поради психолога для подолання тривоги в умовах дезінформації

📌 Фільтруйте джерела інформації

Читайте новини лише на перевірених ресурсах, яким можна довіряти. Менше коментуйте та поширюйте інформацію про можливі воєнні дії. Чим більше втягуєтеся в розмови, що нагнітають ситуацію, тим страшнішу картину змальовує мозок.

📌 Практикуйте діджиталдетокс (час без гаджетів)

Краще витратьте час, який проводите в інтернеті, на спілкування з рідними, вивчення іноземної мови, читання. Врешті, навчіться готувати нову страву. Це допоможе вашій психіці відпочити й «очиститися» та дасть змогу більш спокійно й раціонально опрацьовувати інформацію.

📌 Відновіть сили

У часи хронічного стресу важливо відновлювати психологічні сили, накопичувати ресурси. Допомагає улюблена музика та міцний сон. Добре б спати 7–8 годин на добу, а ще мати темні гардини або надягати маску для сну, щоб за цей час глибоко відпочити. Гормон мелатонін, який допомагає впоратися зі стресом, виробляється лише в повній темряві.

А ще шукайте власні способи відновитися. Приміром, інтровертам для цього варто побути на самоті, а екстравертам — отримати підтримку друзів, поділитися почуттями.

📌 Записуйте те, що хвилює

Це допоможе перенести тривогу в іншу площину (на папір) та трохи заспокоїтися. Окрім того, хвилювання шкодить сну. А, як відомо, недосипання послаблює імунітет та робить вас більш вразливими до хвороб.

📌 Вирушайте на природу

Спостерігання за природою — така собі вітамінка для душі. Тож пікнік, поїздка на дачу, прогулянка лісом — те, що нині треба

📌 Як підтримати людину, яка дуже хвилюється?

 Як правило, люди в такому стані головним чином потребують того, щоб їх зрозуміли. Тому підтримувати – значить слухати (по телефону або відеозв’язку), давати можливість людині висловити свої почуття, приймати їх такими, якими вони є.

В цілому головне – більше слухати, ніж говорити про себе. Якщо вам захочеться в відповідь поділитися своїм досвідом, то це теж можна зробити з позиції підтримки: розповісти, що з вами відбувається щось схоже. Інша справа, якщо ви хвилюєтеся так само сильно, як і ваш друг. Тоді, швидше за все, ви його емоційно заразите  і  обидва почнете нервувати тільки сильніше. Через те важливо, щоб ви були спокійніше. Поділяючи почуття людини, ви даєте їй підтримку, але раціонально, тверезо оцінюєте ситуацію. Це допоможе навпаки, «заразитися» вашим спокоєм.

ТЕХНІКИ ПОДОЛАННЯ ПРОЯВІВ ТРИВОГИ  ТА ПАНІКИ

ТЕХНІКА «ТУТ І ЗАРАЗ»

Це техніки, які допомагають  людині  в стані сильної,  але безпідставної тривоги повернутися до реальності .

Якщо у Вас панічна атака або паніка уважно подивіться навколо та знайдіть в своєму оточенні:

  • 5 речей, які Ви можете  ПОБАЧИТИ
  • 4  речі, які ви можете  ТОРКНУТИСЯ
  • 3 речі, які Ви можете ПОЧУТИ
  • 2 речі, які Ви   можете ПОНЮХАТИ
  • 1 річ, яку Ви можете ВІДЧУТИ НА СМАК

ТЕХНІКА «ДИХАННЯ НА 5»

Щоб подолати напад паніки:

  • Зробіть вдих на рахунок 5;
  • Затримайте дихання на 5 секунд;
  • Видих на рахунок 5;
  • Повторити 5-8 разів.