За статистикою Всесвітнього антидопінгового агенства та інших спортивних організацій основна частина проблем, які виникають у спортсменів з допінговим контролем, викликані однією простою причиною: спортсмени як професіонали, так і шанувальники, мало знають про те, що таке насправді допінг, які медичні препарати належать до заборонених, до яких наслідків для здоров’я приводить застосування допінгу. Навіть провідні спортсмени світу, перемжці Олімпійських ігор та інших найбільших змагань часто абсолютно не орієнтуються в цьому питанні.

Анаболічні агенти

Анаболічні агенти можуть покращувати фізичні кондиції спортсменів, але їх застосування загрожує серйозними побічними ефектами. Тут ми розглянемо два класи анаболічних агентів:

  1. Анаболічні андрогенні стероїди.
  2. Бета-2 агоністи.

Анаболічні андрогенні стероїди –це штучні аналоги гормону тестостерону. Тестостерон є чоловічим статевим гормоном, у чоловіків його більше, у жінок- менше. Анаболічні андрогенні стероїди володіють як анаболічним...>>>

ЩО НЕОБХІДНО ПАМ ’ ЯТАТИ

Не дивлячись на те, що міжнародна федерація і персонал (тренер і спортивний лікар) виконують важливу роль в наданні спортсмену інформації про всі аспекти допінг-контролю, основна відповідальність лежить на спортсменові. Саме спортсмен відповідальний за все, що потрапляє в його організм, і він повинен знати антидопінгові правила.

Спортсменам також слід:

  • Детально вивчити антидопінговий кодекс.
  • Знати, які субстанції заборонені у вашому виді спорту.
  • Доводити до відома лікаря або фармацевта про те, що ви можетебути піддані допінг-контролю.
  • Консультуватися з антидопінговою організацією або організаторами змагань у випадку, якщо за медичними показниками вам необхідний прийом субстанцій, що входять до забороненого списку, в цьому випадку необхідно НАПЕРЕД зробити запит на терапевтичне застосування.
  • Обережно відноситися до неліцензованих препаратів, такихяк харчові добавки або гомеопатичні засоби, оскільки вони можуть містити заборонені субстанції. Надавати інформацію про своє місцезнаходження і бути доступним для тестування у разі потреби.