Навчально-тренувальні заняття з ліцеїстами відбувалися на орендованих спортивних базах міста:

  • легка атлетика – стадіон і манеж ЦДЮНС бази «Трудові Резерви»;
  • боротьба вільна – спеціалізований зал боротьби ДЮСШ «Богатир»;
  • боротьба греко-римська – спеціалізований зал боротьби спортивного комплексу армії №7;
  • плавання – басейн ДЮСШ № 1;
  • баскетбол – ігровий зал ДЮСШ № 1;
  • волейбол – ігровий зал спортивного комплексу армії №7;
  • важка атлетика – спеціалізований зал важкої атлетики кафедри фізичного виховання Білоцерківського Національного аграрного університету;
  • лижні гонки – стадіон ДВНЗ «БМЕТ»;
  • художня гімнастика – спортивний зал спортивного комплексу армії №7.

На початку навчального року вчителями з видів спорту проводиться відбір спортсменів на І-ІУ курси. Відбувається укомплектування та затвердження  навчально-тренувальних та навчальних групи.

В основі терміна тренування лежить англійське слово “тренінг”, що означає – виховання, навчання, вправа. Оволодіння будь-яким видом спорту пов’язане з тренуваннями. Успіхи у школі  досягаються за допомогою старанного навчання. У спорті шлях до високих результатів лежить через регулярні тренування. Воно полягає в постійному поліпшенні можливостей людини в  управлінні тілом. Головний засіб тренувань – фізичні вправи. Тільки за допомогою рухів можна збільшити працездатність організму, навчитися техніці.  Тому звичайне тренування складається з розминки, спеціальних вправ і власне техніки.

Призначення розминки – підготувати тіло до активних дій, але кожна вправа повинна також виконуватися з урахуванням принципів руху, характерних для кожного з видів спорту. Спеціальні вправи в ще більшій мірі спрямовані на створення ефективного способу дій тіла. Відпрацювання основних прийомів спортивної техніки займає більшу частину тренувального часу і само по собі стає найпотужнішим засобом виховання правильних стереотипів руху будь-якого спортсмена.

Також фізичні вправи роблять величезний вплив на організм. В процесі тренувань виробляються міцні рухові навички. Крім того, зміцнюється нервова система. Доведено, що досвідчені спортсмени – це, як правило, сміливі, що не знають страху, люди, які вміють з честю вийти з критичних ситуацій.

Звичайно, кожен спортсмен повинен дуже активно ставиться до процесу тренування . Постійний самоконтроль і самоаналіз дозволяють значно швидше прогресувати на цьому шляху. Потрібно пам’ятати, що не тільки бажання, але і наполеглива праця необхідні для успіху у спорті. Тренер завжди допоможе Вам у цьому.

Тому чекаємо Вас на спортивних майданчиках, кортах, килимах! Напружено тренуйтеся та досягайте успіхів у спорті, навчанні та житті!