Зима – це не тільки холод та морози, а ще й велика кількість зимових свят. Адже як кажуть у народі: «Зима прийшла – празники привела».

Традиційно зимовий цикл українських свят розпочинається 4грудня з Введення в храм Пресвятої Богородиці й триває до настання весни. Алекульмінацією святкування звичайно є Святвечір та Різдво Христове. Це дні, коли кожна сім’я створює в оселі магічну атмосферу затишку,достатку та злагоди. Усі збираються разом за одним столом, пригощають одинодного підготовленими смаколиками національної кухні. Молодь і діти йдуть відхати до хати колядувати, вітати хазяїв зі святами. У повітрі чути ароматипухких паляниць, скрізь панує мир та різдвяний настрій.

Тому напередодні зимових канікул, 9 грудня, вихователі Ікурсу Федюк О.М., Стьопенко Ю.О. та Манузіна І.В. організували родинне свято зприсмаком різдвяних прянощів «Сорочинський ярмарок по-зимовому». Театральнедійство пройшло у теплому колі ліцеїстів та їх рідних, супроводжувалосьпіснями, танцями, розвагами і частуванням.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Метою такого заходу було згуртувати колектив І курсу, об’єднати батьків і дітей у невимушеній атмосфері, виховати любов і повагу до родини, шану до українських традицій. Також ліцеїсти не тільки поглибили свої знання про зимові календарні свята, а й власними силами відродили календарно-обрядові звичаї нашого народу.

Програма передбачала костюмовану виставу з колядниками, торговцями, циганами та гостями. Усіх розчулив гарний спів дівчат, а кумедні сімейні сценки викликали шквал глядацьких аплодисментів. Не можна залишити без уваги український та циганський танок, які припали до вподоби усім присутнім. У другій частині свята ведучі провели багато веселих конкурсів для дітей і дорослих, які показали хто є вправними господинями, а хто розуміє один одного з півслова. Атмосферу заходу доповнювали тематичні декорації та різдвяна музика.

Ліцеїсти весело провели час в оточенні рідних та друзів, продемонстрували свої таланти, акторські вміння, а гості отримали естетичне задоволення і приємні емоції.

Манузіна І. В., вихователь